Gezi protestoları markaya dönüşüyor

Girişimciler 'Çapulcu' ve 'Gezi Parkı' için marka başvurusunda bulundu.

06.06.2013 - 11:53 | Ali Kuru

Protestolarından ilham alan girişimciler 'Çapulcu' ve 'Gezi Parkı' için marka başvurusunda bulundu.

Gezi Parkı protestoları ve çevresinde gelişen olaylar girişimcilere de ilham vermeye başlamış görünüyor. Wall Street Journal Türkiye’nin haberine göre protestoların ardından ‘Çapulcu’, ‘Gezi Parkı’ ve ‘Biber Gazına Hayır’ gibi birçok isim için marka başvurusunda bulunuldu.

Haberde, Türk Patent Enstitüsü‘ne yapılan başvuruların kabul edilmesi durumunda, bu markaların sahiplerinin ‘Çapulcu’ adında restoran, kreş, giyim markası ve veteriner açabilecekleri belirtiliyor. Ayrıca, ‘Biber Gazına HAYIR’ markası ile seminerler düzenlenip, tuvalet kağıdı, kağıt havlu üretebilecek. ‘Gezi Parkı’ markasıyla da süt ve süt ürünleri, hazır çorba, tarım ürünleri, kahve-kakao, sebze meyve suları üretilebilecek.

Habere göre başvuruda bulunulan markalardan birisi de ‘gezipark’. Tescil alınırsa başvuranlar bu marka ile gümrük müşavirliğinden sigorta hizmetlerine kadar birçok farklı alanda faaliyet gösterebilecek.

Kaynak: Wall Street Journal Türkiye

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.