MediaCat

Gezi Parkı ilanı New York Times’ta yayınlandı

İlan gazetenin bugünkü sayısında yayına girdi.

Gezi Parkı ilanı New York Times’ta yayınlandı

ABD’de yaşayan üç Türk tarafından proje fikirlerine kitlesel finansal destek sağlayan Indiegogo platformu üzerinde başlatılan kampanya başarı ile sonuçlandı ve Gezi Parkı ilanın son hali New York Times gazetesinin bugünkü sayısında yayına girdi.

Gezi Parkı protestoları ve etrafında şekillenen olaylardan ilham alan ilanda protestocuların talepleri; polis şiddetine son verilmesi, medya özgürlüğü, açık demokratik diyalog ve güç kullanımının istismarı hakkında soruşturma açılması olarak sıralandı.

Gezi Parkı ilanı New York Times'ta yayınlandı

Forbes‘un haberinde Murat Aktihanoğlu, Oltaç Ünsal ve Duygu Atacan önderliğinde gelişen projenin Indiegogo platformunun en hızlı büyüyen projesi haline dönüştüğü belirtiliyor. Dünyanın 50 ülkesinden destek alan proje platformdaki ilk gününde saatte 2500 dolarlık hıza ulaşarak rekor kırmış. 53.800 dolarlık hedefine 21’inci saatte ulaşmayı başaran projeye verilen destek şu an itibari ile 100 bin dolar sınırını aşmış bulunuyor.

Üçlü, paranın geriye kalanı ile ne yapılabileceğinin yanıtını Reddit’te açtıkları başlık altında arıyor. Protestoları konu alan bir belgesel çekilmesi fikri şu an alternatif fikirler arasında öne çıkıyor.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Gezi Parkı ilanı New York Times'ta yayınlandı

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.