MediaCat

Gezegenin en korkutucu buketi

Antarktika’ya yayılan çiçeklerden yapılan buket Kanadalı politikacılara dijital olarak gönderilebiliyor.

Yeşil alanlar yaşamın, çiçekler ise sevginin, minnettarlığın sembolüdür. Küresel ısınmanın Antarktika’daki etkileriyse her ikisinin anlamını tam tersine çeviriyor zira çiçekli bitki türleri Antarktika inci otu ve saç otu ürkütücü oranlarda yayılıyor.

Siyasetin gezegenin sağlığına katkı sağlaması için çalışmalar yürüten sivil toplum örgütü Environmental Leadership Kanada ve ajansı Zulu Alpha Kilo, 30 Kasım’da Dubai’de başlayan Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP28) için hayata geçirdikleri kampanyada gezegenin en korkutucu buketini gözler önüne seriyor.

Replika çiçeklerden bir buket Dubai’deki katılımcılar için iklim krizinin etkilerini somutlaştırıyor. ScariestBouquet.com adresini ziyaret edenler ise politikacılara dijital bir buket göndererek farkındalığı artırıyor.

Kampanyayla seçilmişleri harekete geçirmek ve insanlara ilham vermek istediklerini söyleyen Environmental Leadership Kanada İletişim Direktörü Beata Rasitsan, “Bu çiçeklerden fiziksel bir buket asla var olmamalı. Dijital buket göndermek, OP28 ve sonrasında ivedi ve kararlı liderlik beklentinizi gösterir” diyor.

Zulu Alpha Kilo Kurucusu ve Kreatif Direktörü Zak Mroueh ise ekibin Antarktika’da ilk kez gelişen çiçeklerle ilgili içgörüyü bulduğunda, COP28’de dünyaya anlatılması gereken hikâyenin bu olduğunu hemen anladıklarını ifade ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.