Gey ve biseksüel erkeklere özel bir kan bankası

UNILAD'den kan bağışında cinsiyete dayalı ayrımcılığa dur diyen bir kampanya.

19.11.2019 - 13:47 | Sencer Uçar

Gey ve biseksüel erkeklere özel bir kan bankası

Geçtiğimiz yıl LADbible Group bünyesine katılan medya kuruluşu UNILAD, kan bağışı konusunda ayrımcılıkla mücadele eden FreedomToDonate ve reklam ajansı ELVIS işbirliğiyle gey ve biseksüel erkeklerin kan bağışında bulunmalarının önünü açacak bir kampanyaya imza attı.

Dünyadaki pek çok ülke gibi, gey ve biseksüel erkeklerin kan bağışında bulunmasının yasak olduğu -üç ay süresince cinsel ilişkide bulunulmaması durumunda kan bağışı yapılabiliyor- Birleşik Krallık’ta hayata geçirilen kampanyanın amacı, mevcut yasaların yol açtığı ayrımcılığa dikkat çekmek.

Londra’daki İllegal Kan Bankası’nın yeri gizli tutuluyor. Gey ve biseksüeller, kapılarını 23 Kasım’da açacak İllegal Kan Bankası’na kan bağışında bulunarak mevcut yasayı protesto edebilecek, hiçbir sakıncası bulunmamasına rağmen kabul edilmeyen ve ihtiyaç sahiplerinden esirgenen kanlarının hiç de tehlikeli olmadığını gösterebilecek.

Kampanya, sosyal medyada #BloodWithoutBias etiketiyle destek arıyor. Dileyenler, Change.org’da düzenlenen imza kampanyasına da katılabiliyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: UNILAD & FreedomToDonate
  • Reklam Ajansı: ELVIS
Kaynak: Marcommnews.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.