General Motors’dan geleceğin anahtarı

Retro-fütürizmin sınırlarında bir araba: Motorama

20.10.2015 - 11:33 | Arzu Nilay Kocasu

General Motors'dan geleceğin anahtarı

General Motors bugün dünya genelinde otomobiller hakkında az çok bilgisi olan -veya olmayan- neredeyse herkes tarafından adı en azından bir kez duyulmuş bir marka. Ancak The General Motors Motorama’yı kaç kişi biliyor? GM tarafından 1949 – 1961 yılları arasında gerçekleştirilen bu otomobil sergisi dönemin vizyoner tasarımları ve yeni teknolojilerini meraklılarıyla buluşturan bir etkinlik olarak anılıyor.

The General Motors Motorama’nın ne olduğuna dair ufak bir fikir sahibi olduysak, artık markanın sergiyi tanıtmak için 1956 yılında yayınladığı ve bir ailenin geleceğe (1976 yılına) yaptığı yolculukta kendisine eşlik eden otonom arabası Motorama’nın başrolünde oynadığı sekiz buçuk dakikalık reklamı izlemeye koyulabiliriz.

Otomatik pilotu, türbin motoru, roketmişçesine tasarlanmış GPS’iyle GM’in hayal gücünün bir izdüşümü olan Motorama, retro-fütürizmin eşsiz bir örneği.

Kaynak: Ufunk

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.