Gençler Sevgililer Günü’ne nasıl bakıyor

Youth Republic’in bünyesindeki, üniversiteli öğrenci ağlarından www.ortakantin.com’da yapılan anket, gençlerin “Sevgililer Günü” hakkındaki izlenim ve davranışlarını ortaya koydu.

25.01.2011 - 00:00 | MediaCat

Youth Republic’in bünyesindeki, üniversiteli öğrenci ağlarından www.ortakantin.com’da yapılan anket, gençlerin “Sevgililer Günü” hakkındaki izlenim ve davranışlarını ortaya koydu.

Youth Republic’in bünyesindeki www.ortakantin.com adresinde yapılan ankete göre 15-25 yaş arası gençlerin yüzde 80’i sevgilisi olduğu zamanlarda Sevgililer Günü’nü kutluyor, gençlerin yüzde 70’i Sevgililer Günü’nü kutlamayı seviyor. Sevgililer Günü’nü neden kutladıkları sorusuna ise gençlerin yüzde 54,3’ü sevdiğim için, yüzde 17,4’ü sevgilim istediği için derken yüzde 3’ü de arkadaşlarım kutladığı için cevabını verdi.

Anket gençler arasında Sevgililer Günü için hediye alma davranışlarının ve aldıkları hediyelerin de farklılık gösterdiğini ortaya koyuyor. Ankete göre gençlerin yüzde 31,9’u Sevgililer Günü için sevgilisine hiç hediye almamış. Sevgililer Günü’nde sevgiliye en çok alınan hediyeler arasında giysi ve aksesuar-takı dikkat çekerken, gençlerin yüzde 32,9’u da sevgililerine kendi elleriyle özel bir hediye hazırladığını söylüyor.

Ankette yer alan “Sevgililer Günü’nde ne yapmayı seversiniz?” sorusuna gençlerin yarıya yakını “sevgilimle baş başa yemek yemeyi ya da evde romantik bir gece geçirmeyi” diye cevap veriyor. “Hiçbir şey yapmıyoruz” diyen gençlerin oranı ise yüzde 6,6’da kalıyor.

Aynı anket Sevgililer Günü’nün yanı sıra gençlerin tanışma ve samimiyeti ilerletmede tercih ettikleri yollar hakkında da ipucu veriyor. Gençler karşı cinsle tanışmak ve samimiyeti ilerletmek için en çok yüz yüze görüşmeyi tercih ediyor. Ortakantin/Facebook hesabından tanışmayı tercih edenlerin oranı sadece yüzde 11,3. İnternet sitelerinden tanışmak için aldıkları mesajları içeriğine göre cevaplandıranların oranı yüzde 52,8’ken, gönderen kişiye göre cevaplandıranların oranı yüzde 24,5 ve” kesinlikle cevaplandırmam” diyenlerin oranı ise yüzde 16,5.

540 kişinin katıldığı bu anketde, katılımcıların yüzde 50.7’si kadınken, yüzde 49.3’ü ise erkek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.