Gençler kankalarını tercih etti

Doritos'un, Türkiye genelinde "Kanka mı? Sevgili mi?" sorusuyla başlattığı kampanya, Türk gençlerinin...

27.07.2009 - 16:08 | MediaCat

1 milyona yakın oyun kullanıldığı “Kanka mı? Sevgili mi?” kampanyasına göre, Türk Gençleri için “kanka” sevgiliden önce geliyor.

“Kanka” diyenler yüzde 54’lük oy oranıyla “Sevgili” diyenleri geride bıraktı. Sevgili diyenler ise yüzde 46’lık oy oranında kaldı.

İstanbul ve Ankara “Kanka” derken, İzmir “Sevgili”yi tercih etti.

Gençliğin ve eğlencenin her zaman yanında olan, hayata baharat katan Doritos’un, Türkiye genelinde “Kanka mı? Sevgili mi?” sorusuyla başlattığı kampanya, Türk gençlerinin kankalarını sevgililerine tercih ettiklerini ortaya çıkardı.

Hem internet üzerinden hem de SMS ile sürdürülen ve 1 milyona yakın oyun kullanıldığı kampanyada gençler, sevgilileri yerine yakın dost olarak adlandırdıkları “Kanka”larını seçtiler.

Araştırmada, “Kanka” diyenler yüzde 54’lük oy oranıyla “Sevgili” diyenleri geride bıraktı. Sevgili diyenler ise yüzde 46’lık oy oranında kaldı.

İnternet kullanıcıları daha romantik…

Gençler tarafından büyük ilgi gören araştırma başka ilginç sonuçlar da ortaya koydu. Buna göre internet üzerinden oy kullanan gençlerin yüzde 51’i “Sevgili” dedi. Ancak bu oran genel toplamda “Kanka” diyenlerin sayısını geçemedi.

Kadınlar erkeklere göre daha kankacı

Ayrıca yine internet üzerinden oylamaya katılan kadınların yüzde 49’u “Kanka” derken yüzde 51’i “Sevgili”yi seçti. Erkeklerin ise yüzde 40’ı “Kanka”, yüzde 60’ı “Sevgili” seçiminde bulundu.

Doritos, araştırma sırasında üniversiteler, alışveriş merkezleri gibi gençlerin yoğun olarak bulundukları mekânlarda da çeşitli aktiviteler düzenleyerek gençlere “Kanka mı? Sevgili mi?” sorusunu sordu. Oylamanın yapıldığı Marmara Üniversitesi Hisar Kampüsü’nde gençlerin yüzde 51’i “Sevgili”yi seçti. İzmir’deki 9 Eylül Üniversitesi’nde yapılan oylamada ise gençlerin tercihi yüzde 51 ile “Kanka” oldu.

Kadıköy “Kanka”, Beşiktaş “Sevgili” dedi

Doritos, internet ve SMS’in yanı sıra sokaklarda da oy topladı. Semtler tercihini yaptı; Kadıköy Meydanı’nda gerçekleştirilen oylamaya 1905 genç katıldı ve gençlerin yüzde 53’ü “Kanka”larını tercih etti. Beşiktaş Meydanı’nda da oylamaya ilgi büyüktü. 2475 gencin katıldığı oylamada gençler, yüzde 51’lik oy oranıyla “Sevgili” tercihinde bulundu.

İstanbul “Kanka”sına, İzmir “Sevgili”sine düşkün

Üniversiteler, alışveriş merkezleri ve meydanlarda yapılan oylamalar illerin de tercihlerini ortaya koydu. İstanbul ve Ankara yüzde 51 oy oranıyla “Kanka” derken oylamaya katılan İzmirli gençlerin yüzde 51’i “Sevgili” tercihinde bulundu.

“Her sevgilinin arkasında bir kanka kıyağı yatar.”

“Kanka mı? Sevgili mi?” araştırması gençlere birçok ödül kazandırdı. Seçimini yapan ve bunu en yaratıcı sebeple açıklayan gençlerden 50 kişi 1000TL yüklü World Hediye Kart kazandı. En yaratıcı sebepler arasında “Sevgili hediye verir, kanka bir hediyedir.”, “Kankalar yanında, sevgili canındadır.”, “Kanka sevgili ile arayı yapar, sevgili kanka ile arayı bozar” ve “Her sevgilinin arkasında bir kanka kıyağı yatar” gibi yanıtlar yer aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.