Genç reklamcılar mesleği anlattı

30 Under 30'nin genç isimleri BWI sahnesindeydi.

21.11.2015 - 14:16 | Tuğba Özögretmen

Genç reklamcılar mesleği anlattı

Brand Academy Day’de Jam3’nin ardından sahneye, MediaCat 30 Under 30 paneli ile Y&R Team Red Reklam Yazarları Uğur Sönmez ve Can Arabacılar, Rafineri Reklam Yazarı Gizem Şengüler, TBWA\ISTANBUL Sanat Yönetmeni Özge Güven ve Ogilvy & Mather ECD’si Selim Ünlüsoy çıktı. Manajans J. Walter Thompson Ajans Başkanı ve CCO’su Tuğbay Bilbay’ın moderatörlüğünü yürüttüğü panelde, entegre hale gelen reklam anlayışı, genç reklamcı olmanın ne demek olduğu, reklamcılıkta başarı kriterleri ve mobil gibi konular konuşuldu.

Panelde, bu yıl Türkiye’ye ilk Grand Prix’yi getiren Vodafone Kırmızı Işık projesinin reklam yazarları Uğur Sönmez ve Can Arabacılar, Grand Prix kazandıkları günü; Özge Güven IKEA çorap ilanının brief ve yaratım süreçlerini, Gizem Şengüler ödüllü iş yapmanın ne anlama geldiğini, Selim Ünlüsoy ise Rusya’dan Türkiye’ye evrilen reklamcılık kariyerini anlattı.

Genç reklamcılar mesleği anlattı

“Neden iyisin?

Panelin sonunda tüm konuşmacılar Tuğbay Bilbay’ın “Neden iyisin?” sorusuna yanıt verdi.

Selim Ünlüsoy: “Önce bir damak tadı geliştirmek lazım. Sonra da bir işin neden iyi olduğunun farkında olmak. Ondan sonrası zaten sen beğenene dek çalışmaya bakıyor.”

Gizem Şengüler: “Doğru yerden başlamak, doğru insanlarla tanışmak, çok soru sormak önemli. Neden sorusu reklamcının hayatında çok önemli.”

Özge Güven: “Aslında iyi olmak, sizden bağımsız birinin verdiği bir karar. Buna verecek net bir cevabım yok; belki de başka bir şey olamazdım. Boş oturamayanlardanım. Boş oturduğumda bile sadece kendi işime odaklanıyorum. Yeteneğin ortaya çıkmasına vesile olan şey çok çalışmak. Bu meslek aracılığıyla başka nelere yeteneğimin olduğunu keşfediyorum.”

Uğur Sönmez: “İyi karar verebilme yeteneği, iyiyle kötüyü ayırt edebilmek, cesur olmak.”

Can Arabacılar: “Kişinin kendinden başka yanındaki insanların da iyi olması gerekiyor. Yanındaki ablaların, ağabeylerin de iyi olması lazım. Sen düşünce seni kaldıracak birileri olmalı. Bu sayede iyi olma yolunda ilerliyorsun.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.