Genç Kırmızı finalistleri belli oldu

Genç Kırmızı Ödülleri’nde, bu yılın finalistleri belli oldu.

23.01.2012 - 00:00 | MediaCat

Genç Kırmızı Ödülleri’nde, bu yılın finalistleri belli oldu.

Türkiye’deki üniversitelerin iletişim fakültelerinde reklamcılık, görsel iletişim tasarımı fakültelerinde grafik eğitimi alan ya da güzel sanatlarda okuyan, 3. ve 4. sınıf öğrencileri için düzenlenen Genç Kırmızı’daTürkiye genelinde toplam 29 üniversiteden, 474 öğrenci ve 150 ilan yarıştı.

Genç Kırmızı katılımcıları, Kadın Bilinçlendirme Platformu adına hazırladıkları sosyal bilinçlendirme iletişim kampanyalarında; özellikle kozmetik ve moda dünyasında reklamcılar tarafından manipüle edilerek yayınlanan fotoğrafların sunduğu kadın profilinin gerçek olmadığını anlattılar.

Hazırladıkları ilanlar ile medyada gördükleri gerçek olmayan kadın profilinden etkilenen ve bu nedenle özgüven kaybı yaşayan her yaştan kadına seslenen Genç Kırmızı yarışmacıları, kadınlara olduğunuz haliniz ile en “gerçek” sizsiniz fikrini aktarmaya çalıştılar.

Türkiye genelinde akademisyenlerden oluşan Genç Kırmızı jürisinin belirlediği ilk 5 finalist, 23 Ocak 2012 tarihinde açıklandı. Yeditepe, Bilgi, Bahçeşehir, Marmara ve Anadolu Üniversitesi öğrencilerinden olşan ilk 5 finalist arasından seçilecek ilk 3 ise, 16 Şubat 2012 tarihinde düzenlenecek olan workshop’ta Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu tarafından açıklanacak. Genç Kırmızı’da ilk 3’e girmeye hak kazanan öğrenciler, 16 Şubat 2012 tarihinde Kırmızı ekibi tarafından İstanbul’da ağırlanarak reklamcılıkla ilgili tüm süreçleri görebilecekleri bir gün yaşayacaklar.

Önce TBWA’de alacakları eğitim ve ajans gezisinin ardından, Enis Berberoğlu ile gazetecilik üzerine sohbet etme fırsatı yakalayacak olan finalistler, günü Hürriyet Gazetesi Matbaası’nda sonlandıracaklar. Finalistler, bir ilanın hazırlanmasından gazetede yayınlanmasına kadar tüm süreci yerinde deneyimleme şansını elde edecekler.

Genç Kırmızı birincisi ise, 29 Şubat 2012’de düzenlenecek 9. Kırmızı Reklam Ödülleri ödül töreninde açıklanacak.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.