Genç iletişimciler için 5N1K değerinde 12 kitap önerisi

Genç iletişimciler için hazırladığımız 12 eserlik seçkimizle karşınızdayız.

04.07.2018 - 10:53 | Cansu Karagül

Daha önce reklamcılar ve pazarlamacılar için hazırladığımız kitap seçkilerinden sonra şimdi de genç iletişimciler için hazırladığımız 12 eserlik seçkimizle karşınızdayız.

Okullar kapandı, finaller geride kaldı, bütünlemeler de tarihin tozlu sayfalarında yerini aldı. Kim bilir, belki de bazıları mezun olup, işi olan şanslı bir azınlığa katıldı; bazılarıysa işsizler ordusuna. Üçüncü ve en şanslı grupsa, yeni eğitim-öğretim dönemi açılana kadar sürecek tatilin tadını çıkartmakta. Hangi gruptan olursanız olun, gerçek hayat ve iletişim pratikleri üniversitede tahayyül edilenin çok ötesinde.

20’nci yüzyılın başından bu yana gerçekleşen teknolojik ve toplumsal gelişmeler, daha şimdiden insanlık tarihinde gözlemlenen total gelişmenin üzerine çıktı. İletişim kurma biçimlerimiz ve tekniklerimiz, hızına yetişemediğimiz bir ivmeyle değişip dönüşüyor. Habermaslar, McLuhanlar, Chomskyler, Stuart Halllar derken, iletişimin en temel unsurları olarak sayılan gönderen, alıcı, mesaj ve aracı devrinden, düşüncelerimizi okuyan yapay zekâların söz edildiği yeni bir evreye geçtik.

Peki böylesi bir çağda gerçek anlamda iletişim mümkün mü? Cevabı hep birlikte arayadururken, insan aklının sınırlarını aşan bu gelişmeleri doğru analiz edebilmek ve iş hayatımızda işe yarar bilgilere dönüştürebilmek için MediaCat Kitapları’ndan hazırladığımız bu seçkinin sizlere faydalı olmasını umuyoruz. İletişimin karanlık dehlizlerinde yalnız değilsiniz!

Mitolojinin Gücü – Joseph Campbell

31 Ekim 1987’de aramızdan ayrılan Joseph Campbell, dünyanın mitoloji alanındaki en önemli otoritelerinden biriydi. Aynı zamanda akademisyen, yazar ve öğretmen olan Campbell’a göre, mitoloji evrenin müziğidir.

Televizyon gazetecisi Bill Moyers ile Joseph Campbell’ın diyaloglarını içeren bu kitap, PBS kanalı için çekilen altı bölümlük bir televizyon programını temel alıyor.

Tüm yaşamını mitolojiye adayan Joseph Campbell, Bill Moyers’ın mitoloji ve hayatla ilgili tüm sorularına içtenlikle cevap veriyor, neden herkesin mitolojiye ihtiyaç duyduğunu anlatıyor. Aşk, evlilik, çocuklarımıza anlattığımız hikâyeler, kurban kültürü, yaşam yolculuğumuz gibi modern dünya hallerini antik mitoloji bağlamında öyle bir ele alıyor ki önünüzde bambaşka bir bakış açısının belirdiğini fark ediyorsunuz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.