Geleceğin keyifli teknoloji alışverişi Teknosa Planet’te

Teknosa, “geleceğin keyifli teknoloji alışverişini bugünden” yaşatan, büyük metrekareli Teknosa Planet mağazasıyla teknoloji perakendeciliği pazarına yepyeni bir boyut getiriyor.

11.01.2008 - 17:51 | MediaCat

Teknosa, “geleceğin keyifli teknoloji alışverişini bugünden” yaşatan, büyük metrekareli Teknosa Planet mağazasıyla teknoloji perakendeciliği pazarına yepyeni bir boyut getiriyor.

Sıra dışı tasarımı, farklı konsepti ve alışveriş ortamı ile Türkiye ve dünyada eşi benzeri olmayan Teknosa Planet mağazalarının ilki, Profilo Alışveriş Merkezi’nde açıldı.

Türkiye’nin lider teknoloji perakendecisi Teknosa, tüketicileri için farklı alışveriş deneyimi sunan yeni mağaza formatlarına yaptığı yatırımlara devam ediyor. Teknosa, cep teknolojilerine yönelik olarak geliştirdiği Teknosa Cep mağazalarından sonra, sıra dışı tasarımı ve konsepti ile geleceğin teknoloji alışverişini bugünden vaat eden büyük metrekareli Teknosa Planet mağazalarını hizmete açıyor. Teknosa Planet mağazaları, 2500 metrekare ve üzeri alışveriş alanlarında, Türkiye ve dünyada benzeri olmayan keyifli bir alışveriş deneyimi yaşatıyor.

Teknosa Planet mağazalarının ilki Profilo Alışveriş Merkezi’nde, 11 Ocak 2008 Cuma günü gerçekleştirilen açılış töreniyle hizmete açıldı. Açılış törenine Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer ve Teknosa Genel Müdürü Mehmet T. Nane katıldı.

Sabancı Holding’in ‘farklılıklar yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamak’ vizyonuyla faaliyet gösterdiğini dile getiren Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, “Finanstan enerjiye, perakendeden otobüse kadar faaliyet gösterdiğimiz her alanda kendimizi farklı olmaya adıyoruz. Bu farklılık sayesinde faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde liderlik basamaklarını tırmanıyoruz” dedi. Sabancı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Teknosa, teknoloji perakendeciliği sektörünün lideri. Teknosa’da sadece farklılığımızı değil cesareti, dinamizmi, yenilikçiliği, adanmışlığı, gençliği ve profesyonelliği görebilirsiniz. Tüm bu değerler sayesinde Teknosa markamız, perakende sektörünün yıldızı olmaya devam ediyor. Teknosa, Sabancı Holding vizyonuyla faaliyetlerine yön veriyor, bundan sekiz yıl önce oluşmasına öncülük ettiği teknoloji perakendeciliği sektöründe liderlik koltuğunu kimseye bırakmıyor.”

Sabancı Holding ve en değerli markalarından biri olan Teknosa’nın Türkiye teknoloji perakendeciliği pazarında yenilikçi bir vizyona sahip olduğunu belirten Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer, “Teknosa markamızla yenilikçilik alanında sadece Türkiye’de değil dünyada da öncü olma gibi bir iddiamız var. Teknoloji perakendeciliğinde dünyanın en yenilikçi markası olmak için yeni mağaza formatlarına yatırım yapıyoruz. Artık bu işin kurallarını yazıyoruz. Yenilikçi vizyonumuzun bir ürünü olan Teknosa Planet mağazaları, sıra dışı tasarımı, konsepti, ortamı ile Türkiye’nin yanı sıra dünyada da ilki temsil ediyor.”


“Teknosa Planet’ın dünyaya örnek olmasını hedefliyoruz”

Dünya standartlarında hizmet sunma misyonu ve bölgesel güç olma vizyonuyla altyapı yatırımlarına devam ettiklerini kaydeden Teknosa Genel Müdürü Mehmet T. Nane şunları söyledi: “Geçtiğimiz sene cebe giren her türlü ürünün satışına odaklanan küçük metrekareli Teknosa Cep mağazaları ile yeni konseptler konusundaki vizyonumuzu ortaya koymuştuk. İşte Teknosa Planet, bu yaklaşım çerçevesinde geliştirilen yeni bir konsept. Teknosa Planet, geleceği görebilen bakış açımızın bir ürünü, teknoloji perakendeciliği pazarındaki iddiamızın, perakendeciliğe değer katan hizmetler geliştirme ve tüketicilerimize dünya standartlarında hizmet sunma misyonumuzun bir sonucu”.

Dünyada eşi benzeri olmayan bir mağaza konsepti geliştirme cesaretini gösterdiklerini kaydeden Mehmet T. Nane, Teknosa Planet’ın tasarımı ve perakendeciliğe getirdiği yaklaşımla dünyaya örnek olmasını hedeflediklerini söyledi. Nane konuşmasını şöyle sürdürdü: “Teknosa Planet, geniş bir alanda teknoloji ürünlerinin satışını yapan bir mağaza olmanın ötesinde yepyeni bir mağazacılık anlayışını temsil ediyor. Teknosa Planet, tüketicilere keyifli bir alışveriş deneyiminin yanı sıra vakit geçirmekten hoşlanacakları bir ortam sunan, burada bulundukları saatler boyunca keyif almalarını sağlayacak hizmetleri olan, bir mağazanın ötesinde bir yaşam alanı olan yepyeni bir mağaza. Tüketicilere ‘geleceğin keyifli teknoloji alışverişi bugünden Teknosa’da!’ diyoruz.”

Geleceğin mağazasında alışveriş deneyimi Teknosa Planet’te!
Teknosa Planet, alışılmışın dışında etkileyici, dinamik ve farklı tasarımı ile dikkat çekiyor. Dairesel tasarlanan mağaza ile ürün standları, yürüdükçe değişen renkli yollar ve dokunmatik ekranlar, tüketicilere geleceğin mağazasında alışveriş yaptıkları hissini uyandırıyor. Ürün standlarında bulunan LCD dokunmatik ekranlar, ürünlerle ilgili bilgileri ve kampanyaları gösterirken mağaza içindeki ekranlar, promosyonlar ve Teknosa haberlerini duyuruyor.

Teknosa Planet, keyifli bir alışveriş ortamında, tüketicileri en son teknoloji ürünleri ile buluşturuyor. Teknosa Planet mağazasında LCD TV’den dizüstü bilgisayara, cep telefonundan video kameraya kadar geniş bir tüketici elektroniği ürün grubunun yanı sıra beyaz eşya, küçük ev aletleri, koşu bandı gibi sağlık ürün grupları da bulunuyor.

Ziyaretçiler, mağazanın ortasına konumlandırılan aktivite alanındaki etkinliklere, yarışmalara ve oyunlara katılarak eğlenceli ve keyifli saatler geçirebiliyor. Teknosa Planet’ta bulunan D&R noktası; kitap, müzik, DVD gibi ürünleriyle teknoloji mağazasında farklı bir deneyim yaşatıyor. Mağazada ziyaretçilerin alışveriş sırasında çay kahve molası verebilecekleri bir kafe ve Akbank kredi hizmet noktası bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.