Geçen hafta dizilere en çok ilgi gösteren reklamverenler

Reytingi yüksek kanalların, prime time yayın dilimini kapsayan araştırmada, 25 Şubat-2 Mart haftasının en çok reklam alan yerli dizileri ve bu dizilere en çok reklam veren markalar belirlendi...

04.03.2008 - 14:53 | MediaCat

Reytingi yüksek kanalların, prime time yayın dilimini kapsayan araştırmada, 25 Şubat-2 Mart haftasının en çok reklam alan yerli dizileri ve bu dizilere en çok reklam veren markalar belirlendi. Buna göre en fazla reklamı, Avrupa Yakası, Parmaklıklar Ardında, Menekşe ile Halil, Yaprak dökümü ve Genco adlı diziler aldı. İşte, Medya Takip Merkezi’nin (MTM), her hafta düzenli olarak yaptığı araştırmasının diğer ayrıntıları…

Haftanın en çok reklam alan dizisi, son iki haftada olduğu gibi, yine Avrupa Yakası oldu. Yayımlandığı gece, en çok izlenen programlar listesinde beşinci sıraya yerleşen sevilen dizi, 61 markanın reklamını 38 dakikaya yakın süreyle izleyicileriyle buluşturdu. Diziye en çok reklamı ise Turkcell, Pınar ve Jacobs verdiler.

ATV ekranlarında yer alan, farklı yaşlarda ve farklı nedenlerle mahkum olmuş kadınların hikayelerini anlatan “Parmaklıklar Ardında”, reklamverenin yeni gözdeleri arasına yerleşti. Yayımlandığı gece, Kurtlar Vadisi Pusu, Annem, Kavak Yelleri gibi iddialı yapımların ardından reyting sıralamasında 7. sırada yerini alan Parmaklıklar Ardında, haftanın en çok reklam alan ikinci yapımıydı. Çeşitli dramları ekrana taşıyan dizi, 49 markayı, 38 dakikaya yakın süreyle izleyicisi ile buluşturdu. Turkcell, Pınar ve D-Smart, diziyi en çok tercih eden markalardı.

MTM’nin aynı araştırmasına göre, listenin üçüncü sırasında ise Kanal D’nin sevilen yapımı Menekşe İle Halil yer aldı. Tutkulu bir aşk ve bol entrikaları anlatan dizi, reklamverenin de yakın takibindeydi. 62 markanın reklamını 35 dakikaya yakın ekranlara getiren diziye, en çok ilgi gösteren markalar ise Coca Cola, Knorr ve Ülker oldu.

Yaprak dökümü, Genco, Köprü ve Hatırla Sevgili, sırasıyla Listede yer alan diğer dizilerdi. Geçtiğimiz ayların tartışmasız reklam lideri Kurtlar Vadisi Pusu, aldığı reklamlarda bu hafta da dikkat çekici bir gelişme kaydetmedi ve listenin ancak 14. sırasında yer bulabildi.

Reklamverenin en çok ilgi gösterdiği on dizinin dördü Kanal D’de yayımlanırken, üçü ATV ve diğer üçü de Star’da izleyenleriyle buluştu. İlk on dizi, üç kanal arasında dağılım gösterirken; diğer kanalların listeye giremeyişi dikkat çekti…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.