Geçen hafta dizilere en çok ilgi gösteren markalar

Medya Takip Merkezi’nin 3-9 Mart haftasını kapsayan araştırmasına göre yapımlara en çok reklam verenler...

12.03.2008 - 13:59 | MediaCat

Medya Takip Merkezi’nin 3-9 Mart haftasını kapsayan araştırmasına göre en fazla reklamı, “Parmaklıklar Ardında” adlı dizi alırken; onu sırasıyla, “Sıla” ve “Avrupa Yakası” adlı diziler takip etti. En çok reklam alan ilk dört yerli dizi ATV’nin oldu. Listenin üst sıralarındaki yapımlara en çok reklam verenler ise GSM şirketleri oldu.

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), haftalık yaptığı reklam araştırmasının sonuçlarına göre, son üç haftadır yerini sabitleyen Avrupa Yakası’nı tahtından eden aynı kanalın sevilen dizisi Parmaklıklar Ardında, haftayı en karlı kapatan prodüksiyon oldu. Kurtlar Vadisi Pusu, Kavak Yelleri gibi sevilen yapımların yayımlandığı gün ekranlara gelen dizi, reyting sıralamasında da altıncı sırada yer aldı. Hapishanede geçen ilginç öyküsü ile kısa sürede izleyicilerin sevgilisi haline gelen yerli yapım, 62 markanın reklamını, 38 dakikayı aşkın bir süre izleyiciyle buluşturdu. Diziye en çok reklamı ise Turkcell, Avea ve Garanti Bankası verdi.

Uzun süredir ATV ekranlarının vazgeçilmezlerinden olan ve törelerin acımasız kuralları ile savrulan hayatları konu edinen Sıla, reklamverenin en çok tercih ettiği ikinci yapımdı. Yayımlandığı gece, reyting listesinin beşinci sırasında yer alan dizi, 61 markanın reklamını, 38 dakikaya yakın süreyle izleyenlere ulaştırdı. Turkcell, Avea ve Avon, dizinin reklam arasında, en uzun süre ekranda kalan markalar oldu.

MTM’nin aynı araştırmasına göre, listenin üçüncü sırasında ise, son üç haftanın birincisi olan ATV’nin sevilen dizisi Avrupa Yakası yer aldı. 61 markanın reklamını, 37 dakikayı aşan bir süreyle ekrana taşıyan diziye, en çok ilgi gösteren markalar ise Turkcell, Avea ve Pepsi Cola oldular.

Listede yer alan diğer diziler ise sırasıyla Elveda Rumeli, Menekşe İle Halil, Asi ve Hicran dizileri oldu. Kanal 7’nin, yeni yayınlanmaya başlayan; çocuklarından ayrı düşen bir annenin, acıklı öyküsünü anlatan Hicran dizisi de bu hafta sıralamaya dahil oldu ve 36 dakikalık bir reklam süresine yaklaştı.

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) periyodik olarak her hafta hazırladığı yerli dizilerle ilgili reklam araştırmasına göre, ATV’nin yapımlarına ilgi artarak devam ediyor. En çok tercih edilen on yapımın 6’sı ATV’de yer alan yerli dizilerden oluşurken, listenin ilk dördünde de yine bu kanalın sevilen dizileri yer aldı. En çok reklam alan yerli diziler listesine, üç yapımıyla Kanal D ve uzun bir aradan sonra, bir dizisiyle Kanal 7 giriş yaptı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.