GE Healthcare Türkiye ve Orta Asya’nın genel müdürü değişti

GE Healthcare, GE Healthcare Türkiye ve Orta Asya’nın Genel Müdürlüğü'ne...

04.08.2008 - 15:20 | MediaCat

General Electric Company’nin (GE) 17 milyar USD değerindeki sağlık hizmetleri şirketi GE Healthcare, bugün GE Healthcare Türkiye & Orta Asya’nın Genel Müdürlüğü’ne Mine Öztürk’ün atandığını duyurdu. GE Healthcare yakın zaman önce İstanbul’da bir bölge müdürlüğü kurma kararı aldıklarını duyurmuştu. Bu kararları GE’nin Doğu ve Afrika’da büyümekte olan pazarları (EAGM) Uluslararası Tanısal Görüntüleme Operasyonları adı altında tek bir bölgede toplamaya yönelik iş stratejisine dayanıyordu. GE Healthcare’in Türkiye, Azerbeycan, Türkmenistan, Tacikistan, Kırgızistan ve Gürcistan’dan sorumlu yeni Genel Müdürü olarak Özturk, ek sorumluluklar yüklenecek.

Öztürk bu yeni görevinde hem Türkiye’de hem de Orta Asya’da en büyük sağlık sistemleri tedarikçisi olan GE Healthcare Türkiye’yi güçlendirmekten sorumlu olacak. Öztürk ayrıca yeni pazarlar yaratmak, pazar payını artırmak ve GE Healthcare’in sunduğu ürün ve hizmetlerle devlet ve özel sektörle uzun dönemli iş ortaklıkları geliştirmek için bir strateji oluşturarak ve bu stratejiyi uygulayarak GE Healthcare Türkiye ve Orta Asya’nın organik büyümesinde önemli bir rol oynayacak.

Yeni görevi ile ilgili açıklama yapan Mine Öztürk, “Bu heyecan verici fırsatı elde ettiğim için mutluyum. Türkiye yalnızca kendisi için değil, tüm bölgede ekonomik büyüme için sağlam bir platformu temsil ediyor. Ekibimin hedefi GE’inin bu pazara dünya çapında sağlık çözümlerini sunmak ve proaktif bir şekilde müşterilerimiz için fark yaratabileceğimiz yeni alanlar tanımlamaktır. GE Healthcare’in medikal görüntüleme, yaşam bilimleri ve medikal teşhis alanlarında sunduğu kapsamlı çözümler paralelinde, sektörün sağlık hizmetleri sunuş modellerini “Erken Sağlık” modeline dönüştürmelerini sağlayacağız.” dedi.

Mine Öztürk 1966 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Gazetecilik ve Halkla İlişkiler eğitimi aldı. Ardından Marmara Üniversitesi’nde MBA yaptı. İş hayatına 1990 senesinde Johnson & Johnson’ın şirketlerinden biri olan Ethicon Endo Surgery’de Saha Müdürü olarak başladı. Öztürk Ocak 1999’da Ethicon Endo Surgery’den Franchise Müdürü olarak ayrıldı ve Boston Scientific Türkiye’nin Ülke Müdürü oldu. Nisan 2004’te Boston Scientific’in Başkan Yardımcısı olarak Boston’a yerleşti. 2008 senesinin başında Türkiye’ye geri dönen Öztürk, Mayıs 2008’de GE Healthcare’de çalışmaya başladı.

GE Healthcare Uluslararası Doğu & Afrika’da Büyümekte Olan Pazarlar (EAGM) Bölgesi’nin CEO’su ve Başkanı olan Richard di Benedetto, “Türkiye EAGM’deki en önemli pazarlardan birisi. Mine Öztürk’ün bu görev için en doğru kişi olduğuna inancım tam. Mine Öztürk’ün pazarla ilgili engin tecrübe ve bilgi birikiminin, net bir strateji ve müşterilerimize olan bağlılılığımızla birarada bu pazarın dinamik ihtiyaçlarını karşılamada etkili olacağına inanıyorum.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.