Garanti’nin 2009 Faaliyet Raporu, uluslararası yarışmalarda ödülleri topluyor

Garanti Bankası, iletişim alanında mükemmellik standartlarını belirleyen Amerikan kuruluşu MerComm’un gerçekleştirdiği...

03.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Garanti Bankası, iletişim alanında mükemmellik standartlarını belirleyen Amerikan kuruluşu MerComm’un gerçekleştirdiği “Faaliyet Raporları Yarışması (ARC Awards)” kapsamında, 2009 Faaliyet Raporu ile 3 ödül birden aldı. Garanti; “Geleneksel Olmayan Faaliyet Raporları” ve “Yeşil/Çevreye Duyarlı Faaliyet Raporları” kategorilerinde Altın ödül ile birinciliğe, “Finansallar” kategorisinde ise Onur ödülüne layık görüldü. Faaliyet raporlarının Oscar’ı sayılan ARC Awards’da değerlendirmeler; yaratıcılık, açıklık, etkinlik, yenilik kriterlerine göre yapılıyor. Garanti sıradışı, çevreye duyarlı rapor formatı ve finansal verileriyle, 60 ülkeden katılan adaylar arasında üstün performans sergiledi.

Garanti, geçtiğimiz aylarda, Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi’nin (LACP) düzenlediği “2009 Spotlight Awards-Encore” kapsamında da 3 ödül kazanmıştı.  2009 Faaliyet Raporu, “Yıllık Rapor” kategorisinde 100 üzerinden 99 puan alarak, Platinum Ödül’e layık görülürken, “En Yaratıcı” kategorisinde de Birincilik ödülünün sahibi olmuştu. Yarışmada dünya çapında şirketlerin sıralandığı “En İyi 50 İletişim Materyali” kategorisinde ise Garanti ilk 50 şirketin arasında girmekle kalmayıp sıralamada üçüncü olarak yer almıştı.