Garanti Bankası-NBA işbirliğiyle, 4 genç yetenek ABD’ye gidiyor

Garanti Bankası’nın ana sponsorluğunu üstlendiği 'NBA Skills Challenge' yarışması sonucunda...

17.06.2008 - 11:36 | MediaCat

Garanti Bankası’nın ana sponsorluğunda ve Dallas Mavericks koçu Joe Prunty ile Orlando Magic oyuncusu Hidayet Türkoğlu’nun gözetiminde NBA Skills Challenge İstanbul Kampı yapıldı.

Garanti Bankası’nın ana sponsorluğunu üstlendiği ‘NBA Skills Challenge’ yarışması sonucunda yapılan İstanbul Kampı’nda, Antakya’dan Nihat Mithat Mahşer (15), Edirne’den Ömer Özcan (15), Samsun’dan Sami Pelitli (16) ve Kahramanmaraş’tan Hasan Köroğlu (17), Orlando Magic’in Orlando’da düzenleyeceği basketbol kampına katılmaya hak kazandı. NBA takımlarından Dallas Mavericks koçu Joe Prunty ve Orlando Magic oyuncusu Hidayet Türkoğlu’nun gözetiminde yapılan İstanbul Kampı’nda Amerika’ya gidecek 4 oyuncu, Türkiye’nin 16 farklı ilinden gelen 13 – 18 yaş arası 30 yetenekli genç basketbolcu arasından seçildi.

Kampın ilk gününde gençlerle beraber olan Garanti Bankası Reklam ve Halkla İlişkiler Birim Müdürü Elif Güvenen, “Basketbolun temsil ettiği tüm değerler, bankamızla ve markamızla bire bir örtüşüyor. Basketbol çok dinamik, çağdaş ve yenilikçi bir spor dalı. 2001 yılında 12 Dev Adam’la başladığımız basketbol yolculuğunda, bugün NBA’le işbirliğine gitme aşamasına geldik. Bu kamptan geleceğin 12 Dev Adamlarının çıkacağına inanıyorum. Garanti Bankası’nın basketbola ve Türk sporuna verdiği destek, bunun gibi büyük organizasyonlarla devam edecek” dedi.

Orlando Magic oyuncusu Hidayet Türkoğlu ise “Garanti’yi 2001’den bu yana basketbola ve milli takıma yaptığı desteklerden dolayı kutlamak gerekiyor. Bu ve benzeri organizasyonların, basketbolun ve Türk sporunun gelişmesinde büyük payı var. O yüzden ben de kendilerini kutluyorum” dedi. NBA takımlarından Dallas Mavericks koçu Joe Prunty “Garanti Bankası ve NBA gibi büyük kurumların işbirliğiyle gerçekleşen bu büyük organizasyonda görev almanın, Hidayet Türkoğlu’yla çalışmanın büyük bir onur olduğunu düşünüyorum. Gençlere, buraya gelmelerini tavsiye eden ve vesile olan herkese, kamp sonrasında teşekkür etmelerini öğütlüyorum” diye konuştu.

Kampta gerçek birer NBA oyuncusu gibi antrenman yapan gençler, “büyüleyici günler geçirdiklerini ve hayatlarında unutamayacakları bir deneyim yaşadıklarını, hocalarından öğrendikleri herşeyin ilerdeki basketbol kariyerlerine çok faydası olacağını, Hidayet Türkoğlu ve gerçek bir NBA koçuyla çalışacaklarına, onları görene kadar inanamadıklarını” söylediler. Kampın ikinci gününde tüm grup olarak tekne turuna katılan gençler neşeli dakikalar geçirdiler. 3 günlük kamp boyunca tüm zamanlarını birlikte geçiren grup, 15 Haziran Pazar günkü son antrenmanlarının ardından koç Joe Prunty’le ve Hidayet Türkoğlu’na formalarını imzalatarak, kampı ölümsüzleştirecek fotoğraf çekimlerine katıldı.

NBA Skills Challenge İstanbul Kampı’nın 30 katılımcısı, www.nba-garanti.com sitesine temel basketbol yeteneklerini gösteren orijinal videolarını yükleyen 1.700’ü aşkın kişi arasından seçildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.