MediaCat

Garanti Bankası’ndan bir ilk: Semantic Banner

Garanti Bankası, Twitter üzerinde gerçekleştirilen Semantic Banner’ı, Türkiye’de ilk kez hayata geçirdi.

Garanti Bankası’ndan bir ilk: Semantic Banner

Garanti Bankası, Twitter üzerinde gerçekleştirilen Semantic Banner’ı, Türkiye’de ilk kez hayata geçirdi. Dünyada “Semantic Web” ya da “Web 3.0” olarak bilinen yeniliği kullanarak geliştirilen uygulamayla, www.facebook/bonuscard sayfasında yer alan akıllı banner, Twitter kullanıcı adını giren kullanıcının Tweet’lerini analiz ederek, ilgili kişiye Garanti Bankası kartlarından hangisinin daha uygun olduğunu belirliyor.

Ayrıca kullanıcı, hayranı olduğu bir ünlüye ya da arkadaşına hangi kartın uygun olduğunu, benzer alışkanlıkları ya da duyguları paylaştığı için kiminle aynı kart dünyasında bulunduğunu, merak ettiği kişilerin Twitter kullanıcı isimlerini girerek öğrenebiliyor.

Garanti’nin, Twitter kullanıcılarının yoğun olarak kullandığı Facebook, Vidivodo, Eksi Sozluk, Dailymotion gibi sitelerde de yayınlanan uygulamasıyla yaklaşık 15 bine yakın isim araması yapıldı. Bu rakam, uygulamanın, Türkiye’de yaklaşık 60.000 Twitter kullanıcısının %25’i tarafından denendiğini ortaya koyuyor. Uygulamada yerli yabancı isimlerin yanı sıra popüler sanatçı ve politikacıların isimlerinin de merak konusu olduğu gözlemlendi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.