Garanti, “Cep Şubesi” ile bankacılık hizmetlerini cep telefonlarına taşıdı

Türkiye’deki 54 milyon cep telefonu kullanıcısı, her zaman her yerden bankacılık hizmetlerine ulaşabilecek...

17.09.2007 - 14:22 | MediaCat

Türkiye’deki 54 milyon cep telefonu kullanıcısı, her zaman her yerden bankacılık hizmetlerine ulaşabilecek.

Garanti Bankası, İnternet Şubesi’nin 10. yıldönümünde, Cep Şubesi’ni hizmete sundu. wap.garanti.com.tr adresinden ulaşılabilen Cep Şubesi sayesinde, bugüne kadar internet üzerinden gerçekleştirilen bankacılık işlemlerinin çoğu, WAP veya internet erişimi bulunan tüm cep telefonlarından da yapılabilecek.

Yaklaşık 1 milyon USD’lik yatırımla hayata geçirilen Cep Şubesi’ne, cep telefonlarına herhangi bir uygulama indirmeye veya aktive etmeye gerek olmadan ulaşılabilecek. Garanti’nin işlemler için ücret almadığı Cep Şubesi’nden, kullanıcılar, GSM operatörlerine veri transferi için işlem başına 10 Ykr’dan* az ücret ödeyerek yararlanabilecek. Müşteriler cep telefonunu değiştirse bile, yeni bir ayar yapmaksızın wap.garanti.com.tr adresini kullanmaya devam edebilecekler.

Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, “Türkiye’de 90’lı yılların başında hayatımıza giren internet, bugün 20 milyon kullanıcıya ulaştı. İnternet bankacılığından bugün 3,6 milyon aktif müşteri yararlanıyor. İnternetle aynı dönemde hayatımıza giren cep telefonları ise 15 yılda 54 milyon kullanıcıya ulaşarak, internetin 2,5 katı bir erişim yakaladı. Türkiye’de bankacılık hizmetlerinin penetrasyon oranının da diğer ülkelerle karşılaştırıldığında çok düşük olduğunu göz önünde bulundurursak, cep telefonuyla bankacılık hizmetlerinden yararlanacak potansiyel müşteri sayısı çok fazla. Biz önümüzdeki 5 yılda, Garanti Cep Şubesi’nden 2 milyon müşterimizin işlem yapacağını öngörüyoruz. Dünyada bile yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bu hizmetin, Türkiye’de tahminlerimizin çok daha üzerinde bir hızda gelişime sahne olacağına eminim.” dedi.

Özen’den sonra söz alan Garanti Teknoloji Genel Müdürü Hüsnü Erel, Garanti Bankası’nın teknoloji serüvenini anlatırken, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Fuat Erbil ise Türkiye’de mobil internetin gelişimini ve Cep Şubesi’ni içeren sunumun ardından hizmetin nasıl kullanılacağını gösteren bir demo yaptı.

* Operatörlerin standart data paketleri üzerinden 1 işlem için bağlantı ücreti baz alınmıştır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.