Gameloft’tan mobil reklama yeni soluk


Gameloft mobil reklam dünyasına yeni bir soluk getiriyor

Fransız oyun devinin İstanbul Ofisi açıldı.

28 Temmuz 2015

Advertorial


Fransa merkezli oyun devi Gameloft, ismini hep geliştirdiği akıllı cihazlara uygun oyunlardan bahsettirirken, 2015 itibariyle almış olduğu karar ile mobil reklam dünyasına adım attı. Küresel seviyede alınan bu karar, Gameloft’un ağırlıklı olarak faaliyet gösterdiği ülkelerde lokal aksiyon almasına ve bu bağlamda İstanbul’da ofis açılmasına yön verdi. Gameloft, sunduğu şeffaf ve markaların isteklerini harfi harfine uyarak hedeflediği mobil reklam çözümleriyle sektörde fark yaratacağına inanıyor.

Mart 2015’ten bu yana faaliyet gösteren Gameloft Türkiye ofisi, her kesime hitap eden geniş envanteri sayesinde tüm markalara seslenerek mobil platformlarda reklam satış faaliyetlerini son hızıyla sürdürüyor. Türkiye’de günlük milyonları aşan impressiona sahip olan Gameloft, bu güçlü trafiği markalar için efektif reklam çözümlerine dönüştürüyor.

2015 Ocak ayı küresel verilerine bakıldığında son 12 aya kıyasla tekil mobil kullanıcı büyüme oranı yüzde 5 oldu. Bununla beraber kişilerin mobil cihazlarda geçirdiği süredeki artış da oldukça ilgi çekici; Türkiye nüfusunun yüzde 22’si mobil oyun oynuyor ve mobil cihazlarda geçirilen günlük ortalama süre 2,5 saat. Bu rakamlar da bize reklam sektöründe mobile ve mobil uygulamalar arasında oyuna olan ilgi ve pazar payı artışının somut kanıtı oluyor.

Premium ve native reklam modelleri

Oyunların ana menüsüne yerleştirilen, doğal içerik ve kullanıcı tecrübesiyle kişilere sunulan Mini Oyun ve TLE (time-limited events) ismi verilen ad-hoc modeller, markaların oldukça beğenisini topluyor. Kullanıcıların, markayla etkileşim içerisinde zaman geçirmesine olanak sağlayan bu model yüksek engagement; markanın oyuna tamamıyla entegre olduğu sponsorluk çalışmaları ise yüksek bir marka görünürlüğü ve tüm kulanıcılara yüzde 100 erişim imkânı sunuyor.

Gameloft mobil reklam dünyasına yeni bir soluk getiriyor

Yüksek hedefli ve şeffaf reklam önerileri

Marka talebine göre hedeflenen video ve instertitial

Gameloft sahip olduğu gelişmiş teknoloji ve son kullanıcı tecrübesini pekiştirerek mobil reklamlarda fark yaratan çözümler üreterek pazardaki konumunu rakiplerinden farklılaştırıyor. Gameloft ajans ve markalara banner, interstitial ve video çözüm önerilerini yüksek seviye hedefleme teknolojisiyle sunuyor. Firmaların ulaşmayı talep ettiği hedef kitleyi yine onların isteği doğrultusunda yaş, lokasyon, cinsiyet, envanter filtreleme opsiyonlarıyla istenilen sonuçlara ulaştırıyor. Sahip olduğu teknik ekip sayesinde reklam kampanyalarını oldukça geniş filtrelerle hedefliyebiliyor. Kampanyalar müşterilerin taleplerine göre hedeflenerek markalara optimize edilmiş kampanya sonuçları getiriyor.

Gameloft Güney Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgeleri pazarlama ve satış’tan sorumlu grup başkanı Yann Fourneau, “Mobil reklama artan ilgi ve markaların mobil platformdaki büyüyen yatırımı kuşkusuz. Türkiye’de mobil telefonlarda gün geçtikçe artış gösteren oyun penetrasyonu, Gameloft envanterindeki aktif oyuncu trafiğini katlayarak, reklam kanadındaki gücümüzü daha da pekiştiriyor. Her sektörden markaya sunabildiğimiz şeffaf, engagementi ve görünürlüğü yüsek modellerimizle Türkiye pazarında şimdiye kadar görülmemiş çözümlerle kısa zamanda markaların odağı olacağız. İzlediğimiz şeffaf politika sayesinde, reklamları firmaların istekleri doğrultusunda hedefleyerek, önerilerimiz ile ajans ve markaların vazgeçilmez ilk adresi olacağız” diyerek konuyla ilgili heyecanını dile getirdi.

Gameloft ilgi çekici ve native reklam içerikleri, yüksek filtreleme teknolojinin altı çizilerek fark yaratan video ve banner reklam modelleri sayesinde otomotivden kozmetiğe, hızlı tüketim maddelerinden kişisel bakım ürünlerine, her yaş ve cinsiyetteki son kullanıcıya hitap edebilme gücüyle marka ve reklam ajanslarının mobil reklam yatırımlarından büyük bir payı almayı hedefliyor. Gameloft, mobil sektörüne sunduğu yenilikçi, şeffaf ve görünürlüğü yüksek çözümlerle sektörde değişim yaratacağına inanıyor.

Satış için advertising_turkey@gameloft.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.