MediaCat

Galatasaray’ın yeni sponsoru SIXT rent a car

Sponsorluk anlaşması dün gerçekleştirilen törenle imzalandı.

Galatasaray’ın yeni sponsoru SIXT rent a car

105 ülkede faaliyet gösteren araç kiralama şirketi SIXT rent a car, Galatasaray Spor Kulübü ile iki yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı. 2020 – 2021 ve 2021 – 2022 sezonlarında Galatasaray’ın ana sponsorluğunu üstlenecek olan SIXT rent a car markası ise iki sezon boyunca futbol takımının göğsünde yer alacak.

Taraflar arasındaki sponsorluk anlaşması dün Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, İkinci Başkan Abdürrahim Albayrak, Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, SIXT Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Cem Hancan, SIXT Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Müge Çetin ve SIXT Türkiye Genel Müdürü Murat Timur’un katılımlarıyla gerçekleşen törenle imzalandı.

Kulüplerin yaşadığı ekonomik zorluklar göz önüne alındığında, yapılan bu sponsorluk anlaşmasıyla Galatasaray’ın marka gücünü bir kez daha ortaya koyduğunu dile getiren Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, “Pandemi döneminde yaşanan bütün maddi zorluklara karşın Galatasaray’ın ne kadar büyük bir marka olduğu bugün kanıtlandı. Önümüzdeki iki sezon için ana sponsorumuz, dünya çapında dev bir araç kiralama şirketi olan SIXT rent a car. Bu sözleşmenin maddi değeri, ikinci sezon için geçerli olacak artış ile birlikte 40 milyon TL’yi aşkın bir tutara denk geliyor. Bu, özellikle Türk futbolunun sponsorlar açısından sıkıntılı olduğu süreçte imza altına alınan çok başarılı bir anlaşma” şeklinde konuştu.

SIXT Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Cem Hancan ise, “Uluslararası arenada başarısını kanıtlamış, marka değeri en yüksek futbol takımlarımızdan Galatasaray’a, SIXT rent a car olarak ana sponsor olmaktan dolayı mutluyuz. Bu proje ve yapılan işbirliği temelde Galatasaray aracılığıyla ülkemize yapılan uluslararası bir yatırım. Galatasaray sadece Avrupa’da 7 milyonun üzerinde taraftarı olan, uluslararası platformda gücünü kanıtlamış global bir marka. Bu anlaşma ile SIXT; Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Türki cumhuriyetler başta olmak üzere bu bölgelerdeki ülkelerde Galatasaray markasıyla birlikte marka algısına ve ticari sonuçlarına değer katacaktır. Galatasaray’ın sosyal medya platformlarında dünya kulüpleri sıralamasında ilk 10 içerisindeki konumu bu realiteyi perçinleyen ve de bizi de bu yatırıma cesaretlendiren önemli bir faktör. Bununla beraber, önümüzdeki iki sezon boyunca, Galatasaray ile olan sponsorluk işbirliğimizde taraftarlarımızı da mutlu edecek çalışmalarımız olacak. SIXT Türkiye olarak, bu önemli anlaşmayı hayata geçirme hususunda katkılarından dolayı sayın başkanımıza ve değerli yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.