Galatasaray Alpet’e dava açtı

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe'nin eski başkanlarından Ali Şen ve Galatasaray taraftarlarının rol aldığı reklam filminin, "Galatasaray camiasını küçük düşürdüğü" gerekçesiyle Alpet'e dava açtı. Galatasaray yönetimi, reklam filminin de yayından kaldırılmasını istiyor.

25.05.2007 - 14:59 | MediaCat

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe’nin eski başkanlarından Ali Şen ve Galatasaray taraftarlarının rol aldığı reklam filminin, “Galatasaray camiasını küçük düşürdüğü” gerekçesiyle Alpet’e dava açtı. Galatasaray yönetimi, reklam filminin de yayından kaldırılmasını istiyor.

Galatasaray Kulübü’nün resmi internet sitesinde “Son günlerde çeşitli TV kanallarında sıkça yayınlanan “Alpet” markası ile ilgili reklam filmlerinde gerek bir kulübün eski başkanı ile “Galatasaray Taraftarları” imajlı oldukları aleni olan üç taraftar arasında geçen diyaloglar ve Taraftarların ve kulüp eski başkanının yüz ifadeleri/mimikleri ve gerek ise 22 Mayıs tarihinde yukarıda bahsi gecen firma tarafından düzenlenen basın toplantısında eski kulüp başkanı tarafından reklam filmi ile ilintili beyan/açıklama ve söylemler, camiamızı rencide etmeye yönelik olup, içeriği itibarıyla da etik değerlerden yoksun ve itibar sarsıcı mesajlar içermektedir.” dendi. Reklam filmlerinin derhal durdurulmasının defalarca talep edildiği de eklendi.

Bahsi geçen reklamda üç Galatasaray taraftarı benzinleri bittiği için yolda kalıyor ve yanlarından geçen bir arabadan yardım istiyorlar. Direksiyonda oturanın Ali Şen olduğunu gören taraftarların başta yardım istemekte tereddüte düşmelerinin ardından, Şen taraftarların arabasını Alpet benzin istasyonuna çekiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.