Fütüristler Zirvesi 2009, 25 Haziran’da İş Sanat’ta

Fütüristler Zirvesi 2009 için geri sayım başladı. M-GEN Gelecek Planlama Merkezi tarafından tasarlanan Fütüristler Zirvesi 2009...

14.04.2009 - 14:49 | MediaCat

Fütüristler Zirvesi 2009 için geri sayım başladı. M-GEN Gelecek Planlama Merkezi tarafından tasarlanan Fütüristler Zirvesi 2009, ‘nano teknoloji’ temasıyla İş Sanat Kültür Merkezi’nde 25 Haziran’da yapılacak.

“Nano gelecek, her şey değişecek” sloganıyla gerçekleştirilecek Fütüristler Zirvesi 2009’un onur konuşmacısı Bill Gates`ten Bill Clinton`a kadar pek çok fanatik taraftarı olan Wall Street Journal’ın ‘huzursuz dahi’ ve Forbes’in ‘en büyük düşünen makine’ olarak nitelendirildiği Ray Kurzweil olacak. DaVinci Enstitüsü İcra Kurulu Başkanı ve Baş Fütürist’i Thomas Frey ile Birleşmiş Milletler Milennium Projesi Başkanı, Gelecek Durum Endeksi Proje Direktörü Jerome G. Glenn ise zirvede ana konuşmacı olarak yer alacak.

M-GEN Kurucusu ve Türkiye Fütüristler Derneği Başkanı Ufuk Tarhan, geçen yıl gerçekleştirdikleri Fütüristler Zirvesi 2008 ile Türkiye’yi ve kamuoyunu fütürizm ve uzgörü gibi kavramlarla tanıştırdıklarını söyledi. Zirve sayesinde ‘olumlu gelecek tasarımı’nın hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiğini anlatan Ufuk Tarhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Fütüristler Zirvesi 2008’e ilişkin aldığımız olumlu geri dönüşler ve kamuoyundan gelen talep nedeniyle bu yıl gerçekleştireceğimiz Fütüristler Zirvesi’nin tarihini öne çektik. “Nano gelecek, her şey değişecek!” sloganıyla hayata geçirdiğimiz Fütüristler Zirvesi 2009’u bu yıl 25 Haziran 2009’da İş Sanat Kültür Merkezi’nde kamuoyuyla buluşturacağız. Gelecekte başarılı olmak ve geleceğine yön vermek isteyen herkesin zirveye katılmasını bekliyoruz.”

Fütüristler Zirvesi 2009’un ana temasının ‘nano teknoloji’ olduğunu ifade eden Tarhan, nano teknoloji ile birlikte yaşanacak değişiklikleri bu zirve sayesinde daha net göreceğimizi söyledi. Internetin tetiklediği dijital devrimle tanıştığımız ‘bilgi çağı’nı kapattığımızın altını çizen Tarhan, “Sonuçta hepimiz şu anda yaşadığımız sürece ‘kriz’ var diyoruz. Aslında hepimiz evrim geçiriyoruz. Şimdi sibernasyon, ‘Akıl-Zeka Çağı’na giriyoruz. Dünya bilgi çağından sonra bir kez daha ve tümüyle başkalaşacak. Bunu da en fazla nano teknoloji yapacak” diye konuştu.

Krizi atlatırken ve krizden sonra fırsatlarla dolu yepyeni bir dünyada yaşayacağımızın altını çizen Tarhan, Fütüristler Zirvesi 2009’un katılımcılara bu fırsatları anlatacağını belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.