Futbolun sesine kulak ver

David Costabile Pepsi için kamera karşısında.

27.08.2021 - 12:57 | Simge Şenses

Futbolun sesine kulak ver

“Bakın, anlıyorum. İki yıldır evde kapalı kaldık ve dışarıda sizi görmek isteyen bir sürü insan var” diye başlıyor tiradına Pepsi için kamera karşısına geçen oyuncu David Costabile. Hemen ardından ise maç başlamak üzereyken dışarıya çıkmaya yeltenen ev ahalisine şu sözlerle gözdağı veriyor: “Şimdi bu kapıdan çıkarsanız, küçük bir şeyi unutmuş olursunuz. Üstelik bu küçük şey, şimdiye kadar yaratılmış en mükemmel spor olabilir.”

Spotun devamında oyunculuk performansını ve coşkusunu bir sonraki adıma taşıyan Costabile, “Haftanın dışarı çıkabileceğiniz 6 günü daha var. Salı, Çarşamba… Ama bugün değil. Bugün futbol için. Kutsalımız ve tek protokolün futbol olduğu yer!” diyerek kapıya yönelen gençleri evde kalmaya ikna ediyor.

Pepsi Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Todd Kaplan kampanyanın ortaya çıkışını şöyle anlatıyor: “Sonbahar programları dolmaya başlarken herkese -sosyal ya da evle ilgili sorumlulukları pahasına da olsa- pişmanlık duymadan futbol maçlarını izlemeye öncelik verebileceklerini hatırlatmanın önemli olduğunu düşündük. Bu sezon nerede olurlarsa olsunlar, tüm taraftarları saatlerce futbol sevgisini kutlamaya ve bunu üzerlerinde tuttukları takımın forması, ellerinde ise bir kutu Pepsi’yle yapmaya teşvik ediyoruz.”

Kampanya fikri VaynerMedia’ya ait olan reklam filminin prodüksiyonu Bucket Films’e, yönetmen koltuğuysa Jeremy Saulnier’e ait.

KÜNYE

  • Reklamveren: Pepsi
  • Reklam Ajansı: VaynerMedia
  • Prodüksiyon Şirketi: Bucket Films
Kaynak: Muse by Clio

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.