Freelancer’lar ile şirketler arasındaki köprü: Rimuut

Bağımsız profesyoneller için esnek şirketleşme alternatifi sunan Estonya merkezli Türk girişimi Rimuut, global pazarda hızla büyümeye devam ediyor.

Advertorial 02.12.2020 - 09:34 | MediaCat

Freelancer'lar ile şirketler arasındaki köprü: Rimuut

Esen Bulut ve Mert Bulut tarafından kurulduğu 2017’den itibaren genç, dinamik ve tamamen uzaktan çalışan bir ekipten oluşan Rimuut, bağımsız profesyonelleri şirketleşmekten kurtaran yenilikçi bir modelle freelance ekosisteminde çalışan yetenekleri daha özgür ve güçlü hale getiriyor.

Rimuut, bağımsız çalışma modelini tercih eden modern iş gücüne şirketleşmeksizin piyasada var olabilme olanağı sağlayan yenilikçi ve sınırlar ötesi bir şirket. Kurumlarla çalışan bağımsız profesyoneller şirket kurmalarına gerek kalmadan, birkaç dakika içinde ücretsiz olarak Rimuut üyeliklerini oluşturabiliyor ve çalıştıkları kurumları faturalandırarak 60’tan fazla para biriminde güvenli ve hızlı ödeme alabiliyorlar.

Şu an Rimuut bünyesinde 70’in üzerinde ülkeden 30 binden fazla bağımsız profesyonel ve 3 binin üzerinde kurumsal şirket bulunuyor. Kullanıcılarının büyük bölümü Avrupa pazarından olmakla birlikte önümüzdeki süreçte Rimuut, “Big Four” olarak tabir edilen, dünyanın en büyük dört profesyonel hizmet ağı şirketinden biriyle gerçekleştirmek üzere olduğu iş ortaklığının da gücünü arkasına alarak MENA bölgesinde de lider konuma gelmeyi hedefliyor.

“Yeni Normal”i üç yıl önce öngördüler

Rimuut, iş modelini esnek işgücü ekonomisi üzerine kurguladığından zamanın ruhunu yakalayan bir platform olarak dikkat çekiyor. Kurulduğu günden bugüne hızlı bir büyüme grafiği yakalayan ve her yıl yüzde 300’ün üzerinde büyüyen, pandemiyle birlikte bu büyümesini gittikçe artan bir ivmeyle hızlandıran Rimuut, bağımsız çalışanların problemlerini çözen yenilikçi hizmetleri ve kullanım kolaylığı sayesinde yakın gelecekte adından daha da çok söz ettireceğe benziyor.

Rimuut’un kurucu ortaklarından Mert Bulut, “Zamanın ruhu bizden yana. Doğru yatırımlarla dünyada adından söz ettiren bir platform olabilme potansiyeli taşıyan bir değer yarattığımızı düşünüyoruz. Çünkü rakiplerimize oranla daha esnek ve farklı taleplere hitap eden bir yapımız var. Sektörün yaratıcısı olmanın getirdiği tecrübeye güveniyoruz. Bilgi birikimi olan ve hızlı çözümler üreten ekibimizle ilk etapta MENA bölgesinde, ardından da global markette lider olmak en büyük hedefimiz” diyor.

Küreselleşmenin sunduğu en özgür iş modellerinden biri olan freelance çalışma düzenindeki büyüme trendinin pandemi süreciyle birlikte daha da gözle görülür hale geldiği bir gerçek. Örneğin Rimuut’un ana hedef pazarı olan Avrupa’da iş gücünün yaklaşık yüzde 8’ini oluşturan 20 milyona yakın freelancer hacmi bulunuyor. Bu sayılar Avrupa’nın 250 milyar Euro’ya yaklaşan dev bir pazar olduğunu gözler önüne sererken, iş gücünde ve ekonomi alanında dünyaya öncülük yapan ABD pazarında ise iş gücünün yaklaşık yüzde 35’ini oluşturan 60 milyonluk freelancer hacmiyle pazar 1,4 trilyon Dolar’ı geçiyor. Rimuut ise hızla büyüyen bu alanda öncü olmanın avantajını kullanarak kendine çok sağlam bir yer edinmiş durumda.

Freelancer'lar ile şirketler arasındaki köprü: Rimuut

Bağımsız profesyoneller neden Rimuut kullanıyor?

Geleneksel bir şirkete sahip olmanın beraberinde getirdiği yükleri ve sorumlulukları taşımak istemeyen bağımsız profesyoneller ve bağımsız profesyonellerle çalışmanın esnekliğini avantaja çevirmek isteyen kurumlar Rimuut’u kullanıyor. Özellikle cross-border çalışma modelini benimseyen bağımsız profesyoneller, şirket kurmanın gerekliliği olan prosedürlerle uğraşmadan, hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme almak için Rimuut’u kullanırken, şirketler ise bağımsız profesyonellerle çalışmanın sunduğu esneklikten faydalanarak aldıkları freelance hizmetlerin ödemesini kolaylıkla yapabilmek için Rimuut’u tercih ediyorlar.

Rimuut, sözleşme oluşturarak işin sınırlarını belirleme aşamasından başlayarak, global faturalandırma, güvenli ödeme alma, ödeme takibi ve son olarak müşteri memnuniyetine uzanan süreçteki her adımda freelance çalışanların hayatına güç katıyor, bağımsız profesyonellerin ve kurumların esnekleşmesini sağlayarak iki tarafa da rekabet avantajı sağlıyor.

Rimuut’un sunduğu ayrıcalıklar hakkında daha fazla bilgiye www.rimuut.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.