Fransız Groupama ‘Güven’i de aldı

Fransız sigorta şirketi Groupama, Güven Sigorta ve Güven Hayat şirketlerinin yüzde 100’ünü...

30.06.2008 - 09:27 | MediaCat

Fransız sigorta şirketi Groupama, Güven Sigorta ve Güven Hayat şirketlerinin yüzde 100’ünü Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nden 350 milyon YTL karşılığında satın aldı.

Groupama’dan yapılan açıklamada, Başak Sigorta ve Başak Emeklilik’i 2006 yılında satın alan şirketin yeni alımla, Türk pazarının beşinci büyük hayat dışı sigorta şirketi olacağı, hayat branşında ise ikinci sıradaki yerini güçlendireceği belirtildi.

Groupama’nın uluslararası büyüme stratejisi dahilinde gerçekleşen şirket alımlarının, organik büyüme ve dış büyümeye odaklı grubun temel hedefleri ile uyumlu olduğu belirtilen açıklamada, “Grup, bulunduğu ülkelerde konumunu güçlendirmenin yanı sıra hızla gelişmekte olan Güney, Orta ve Doğu Avrupa pazarlarında güçlü bir şekilde konumlanmayı amaçlıyor” denildi.

Groupama’nın Güneş Sigorta’da da yüzde 30 hissesi bulunuyor. Vakıflar Bankası Güneş Sigorta’nın yüzde 34.22, Vakıfbank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı yüzde 10, Vakıfbank Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı ise yüzde 5 hissesine sahip.

Vakıfbank, 15 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, Güneş Sigorta ve Vakıf Emeklilik’teki paylarının kısmen veya tamamen satılması konusunda çalışmalar yapmak üzere JP Morgan Chase Bank’ı danışman firma olarak seçtiğini belirtmişti.

Kaynak:www.ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.