Fotoğrafın ardındaki gerçek

Doğal Hayatı Koruma Vakfı'ndan eleştirel bir kampanya.

10.04.2018 - 14:10 | Gönül Hadımlı

Fotoğrafın ardındaki gerçek

Instagram hesaplarında sıklıkla karşılaşılan ve belki de en çok haz alınan paylaşımlardan biridir seyahat fotoğrafları. Pek çok insan, biraz da “bir şeyleri kaçırma korkusu” eşliğinde, seyahat blogger’larının gezilerinde keşfettikleri tablo misali mekânlara, onların paylaştıkları fotoğraflarla ortak olur. Peki, hiçbir ânı kaçırmamak için sürekli kontrol ettiğimiz Instagram’da yer alan bazı fotoğrafların ardında yatan gerçeklerden haberdar mıyız?

Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) bu soruya verecek sert bir cevabı var. WWF’in yeni kampanyasında dokuz seyahat influencer’ı, doğanın el değmemiş güzelliklerini fotoğraflayarak takipçileriyle paylaşıyor. Fakat takipçiler çok kısa bir zaman sonra o karelerin kirlilik, inşaat ve değişen iklim koşulları gibi birçok nedenden ötürü çoktan tahrip edilmiş olduğunu, fotoğrafların sihrinin ise photoshop’ta yattığını fark ediyorlar.

Kampanya kapsamında #toolatergram etiketi altında bir hareket başlatan WWF, “Hâlâ zaman varken harekete geçelim” sloganıyla herkesi doğayı korumaya davet ediyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: WWF
  • Reklam Ajansı: TBWA\Paris
Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.