Forum Bornova dünyaca ünlü markaları getiriyor

Bu sonbaharda açılacak olan Forum Bornova’da, dünyanın önde gelen moda, gıda ve teknoloji markaları İzmirlilere ve Egelilere “Merhaba” diyecek.

07.07.2006 - 00:00 | MediaCat

Bu sonbaharda açılacak olan Forum Bornova’da, dünyanın önde gelen moda, gıda ve teknoloji markaları İzmirlilere ve Egelilere “Merhaba” diyecek.

Abbate’den Adidas’a, Guess’ten IKEA’ya, Zara’dan Mavi Jeans’e kadar pek çok önemli markayla birlikte İzmirlilere ve Egelilere “yeni bir yaşam biçimi” sunacak olan Forum Bornova; kentin en büyük D&R mağazasının, İzmir’in en güzel multiplex sinema kompleksi AFM’nin yanı sıra dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapacak.

İşte İzmir’e ilk kez Forum Bornova ile gelecek dünyaca ünlü markalar…

İngiltere’nin ünlü kadın giyim markası NEXT;

Gençlere sahip olabilecekleri seçkin kıyafetler sunan PULL&BEAR;

Avrupa’nın elektrikli ve elektronik ürünler pazarında önemli bir yere sahip EP CENTER;

Genç kızların ve erkeklerin gözdesi BERSHKA;

Mobilya ve aksesuar dünyasında “değer bilenlerin” vazgeçemediği ZARA HOME;

Genç giyimin kentli klasiği STRADIVARIUS;

İç giyim modasında başı çeken OYSHO;

Dünyanın en büyük parfümeri zinciri DOUGLAS;

Genç giyimde moda merkezi İtalya’nın öncüsü CONBIPEL.

SONBAHAR’DA YENİ BİR HAYAT BAŞLAYACAK

Multi Turkmall tarafından İzmir Bornova’da temeli 31 Ağustos 2005’te atılan Forum Bornova Alışveriş ve Yaşam Merkezi Sonbahar’da İzmirlilerle ve Egelilerle buluşuyor.

Yalnız bir alışveriş mekezi değil sosyal ve kültürel buluşmaların da gerçekleştirileceği bir alan olarak tasarlanan Forum Bornova’nın birinci bölümünde, dünyanın en büyük mobilya ve ev aksesuarı firması IKEA, 6 Nisan’da hizmete açılmıştı.

Sonbaharda açılacak ikinci bölümde hipermarket, yedi salonlu sinema, yiyecek ve içecek alanları ile İzmir’e ilk kez gelecek dünyaca ünlü moda, gıda ve teknoloji markalarının da aralarında yer aldığı 130 mağaza bulunacak.

Multi Turkmall tarafından Türkiye’de hayata geçirilen ilk alışveriş merkezi projesi olan Forum Bornova’da her biri arklı tasarlanmış çeşmeler, göletler, tenteler, palmiyeler, sokak ve meydanlar; insanların rahatça oturup etkinlikleri de izleyebileceği teraslar yer alıyor.

Kökleri antik çağlara kadar uzanan Ege kentlerinin temel öğeleri kullanılarak tasarlanan Forum Bornova’da İzmir’in ünlü simgelerinden Asansör de yer alıyor.

Günün belli saatlerinde, çocuğundan büyüğüne her kuşağı eğlendirebilecek çeşitli aktivitelerin düzenleneceği, kafelerinde canlı müziklerin yapılacağı alışveriş merkezinde İzmirliler ve Egeliler keyifli bir ortamın tadını çıkartırken, kendileri için yeni bir hayatın başladığını da fark edecekler.

‘İZMİR’DE BİR ‘İLK’İ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ’

Türkiye’de gerçekleştirdikleri ilk alışveriş ve yaşam merkezi Forum Bornova’da İzmirlileri ve Egelileri pek çok “ilk”le tanıştırmayı hedefleyen Avrupa’nın en büyük bağımsız proje geliştirme şirketlerinden Multi Turkmall’un Ceo’su Levent Eyüboğlu:

“Alışveriş merkezlerini şehrin bir parçası haline getirmeye çalışıyoruz. İnsanların sadece alışveriş için değil; gezmek, vakit geçirmek, eğlenmek ya da arkadaşlarıyla buluşmak için de terci edecekleri mekânlar olsun istiyoruz. Bu nedenle ‘Forum’ adını verdik bu merkezlere. Her alışveriş merkezi, o çevrenin mimarisine, kültürel değerlerine ve ihtiyaçlarına uygun şekilde dizayn ediliyor. Mümkün olduğunca o yörenin doğal malzemeleri kullanılıyor.

“Alaçatı’dan Asos’a kadar Türk ve yunan kıyılarındaki evler araştırıldı, oraların bir sentezi yapıldı. İzmir’in potansiyeli çok büyük. Başka yeni projelere de ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Her taraf palmiye ağaçlarıyla dolu, çok güzel bir peyzaj çalışması yapıldı. İnsanlar kendi şehirlerini orada görebilsin diye İzmir’in meşhur ‘Asansör’ünü koyduk projeye. İzmir’de hem alışveriş merkezi olup hem de insana rahatlık hissi veren bir mekân yok. İzmir’de bir ‘ilk’i gerçekleştirmiş oluyoruz aslında.

“Ayrıca İzmir’e ilk kez bizimle gelen birçok firma var. Türkiye’de elektronik eşya, beyaz eşya gibi insanların ihtiyaçlarını bir arada bulabileceği mağaza eksikliği vardı. Bu konudaki boşluk da doldurulacak. İzmir’in en güzel multiplex sinema kompleksi de burada olacak.” dedi.

‘BİR AKDENİZ ÜLKESİNDEN BEKLEDİĞİNİZ HERŞEY’

Forum Bornova’nın mimarisine önderlik yapan T&T Design Mimari Grup Başkanı Williem Joost de Vries:

“Forum Bornova’yı hayata geçirmemdeki amaç, çevresindekilere güçlü bir kimlik kazandırıp insanların yüreğine işleyecek bir merkez ortaya koymaktı. Şehrin ortasında meydanları, sokaklarıyla bir Akdeniz kasabası hissi veren bir yerleşim alanı yaratmayı tercih ettik. Ana bulvar, içindeki göletler ve palmiye ağaçlarıyla çok geniş bir alanda olduğunuz hissini veriyor ve sizi ana meydanın ortasına demir atmış gibi duran sinema binasına yönlendiriyor. Bu meydan, eğlence için düşünülmüş bir podyuma ve önemini ortaya koyan bir kuleye sahip. Bu meydan üzeri pergolayla örtülmüş dar bir sokağa geçip ziyaretçilere yeni deneyimler kazandırabiliyorsunuz. Her köşeyi döndüğünüzde bir fiskiye veya küçük bir anfi tiyatro gibi hoş sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Kısacası, bir Akdeniz ülkesinden beklediğiniz her şeyi bulacaksınız” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.