FORTUNE Ekim başında Türkiye’de

Dünyanın en Prestijli İş Dünyası Dergisi FORTUNE, Murat Sabuncu yönetiminde Ekim...

31.08.2007 - 15:07 | MediaCat

International Editörü Robert Friedman, Time Inc Grup Yayıncısı Mike Federle ve Vatan-Imako Genel Müdürü Nüket Mutlu’nun yaptığı resmi açıklamaya gore, FORTUNE dergisi Ekim başı itibariyle Murat Sabuncu yönetiminde Türkiye’de lisanslı olarak yayınlanmaya başlıyor.

FORTUNE Türkiye, Time Inc. ve Vatan-Imako arasındaki lisans anlaşması uyarınca Türkçe ve aylık periyodda yayınlanacak. Vatan-Imako, Türkiye’nin en büyük üçüncü dergi grubu Vatan Dergi Grubu A.Ş. ile Yunanistan’ın en büyük medya ve iletişim şirketlerinden biri olan Imako Media S.A. arasında yapılan joint-venture anlaşması ile kurulmuştu. FORTUNE Türkiye, FORTUNE Çin’den sonra derginin dünyadaki ikinci yabancı dilde baskısı olacak.

FORTUNE Türkiye’nin yayınlanmasının arkasında, Time Inc. ve Vatan-Imako’nun Türkiye’nin reklam satışında lider kadın dergisi haline gelen In Style dergisinde yarattığı başarılı ortaklık ilişkisi yatıyor. Time ve Vatan-Imako, FORTUNE dergisinde de aynı başarıya ulaşmayı ve ekonomi dergiciliğinde rekabette en tepeye oynamayı planlıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Nükhet Mutlu, “Türkiye’deki piyasalar son 20 yıldır önemli bir gelişme gösterdi. Bu noktada yüksek kalitede, kredibilitesi yüksek ve uluslararası olarak tanınan bir ekonomi dergisinin bu değişen piyasayı analiz etmesine karşı duyulan ihtiyaç çok acil hale geldi” dedi. Nükhet Mutlu, FORTUNE ile ilgili hedefini ise şu sözlerle anlattı: “FORTUNE’un Türkiye’deki ekonomi gazeteciliğinde bir benchmark haline geleceğine inanıyoruz.”

“Türkiye FORTUNE için mükemmel bir pazar,” diyor Federle. “Türkiye’de iş dünyasının artan erişimi, FORTUNE’un uzman görüşü ile bir araya geldiğinde kuşkusuz faydalı ve gerçekten ihtiyaç duyulan bir ortak çalışmaya olanak sağlayacak.”

“Türkiye, FORTUNE için mükemmel bir yer” diyen Mike Federle de In Style başarısına atıfta bulunarak, “Time’ı Türkiye’ye getirmenin ne kadar doğru olduğunu, satış ve reklam gelirinde ilk sıralara oturan In Style dergisi ile kanıtlamıştık. Pazardaki gücümüzü oluşturan Vatan-Imako sayesinde FORTUNE Türkiye’nin de bu başarıyı sürdüreceğine şüphemiz yok” diye konuştu.

Robert Friedman ise “FORTUNE’u ortağımız Vatan-Imako ile Türkiye pazarına getirmekten büyük heyecan duyuyoruz” dedi. Friedman, “Yaratıcı ve araştırıcı gazeteciliğe global talep Türkiye’de de çok güçlü. Bu nedenle Türkiye’deki okurların FORTUNE’u ekonomi haberleri açısından en değerli kaynak olarak göreceklerine güveniyoruz” diye konuştu.

Yeni yayın hayatında Genel Yayın Yönetmenliği’ni üstlendiği FORTUNE dergisi için Murat Sabuncu, “FORTUNE, içinde yer alan haberlerin doğruluğu, derinliği, analitik yönlerinin öne çıkışıyla tüm dünyada iş dünyası için bir referans olarak kabul ediliyor. Bugün ekonomi adına bildiğimiz pek çok araştırmanın yaratıcsı aslında bu dergi.” diye ekliyor. “FORTUNE Türkiye de, ekonomiyi, siyaseti ve gazeteciliği dünya ölçeğinde yapmayı vadediyor. 77 yıllık bir efsane artık Türkiye’de”.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.