MediaCat

Fortis ve İş Bankası’ndan mali açıklama

Fortis Türkiye ve İş Bankası, 2007 yılı ilk çeyrek mali sonuçlarını açıkladı.

Fortis ve İş Bankası’ndan mali açıklama

Fortis Türkiye ve İş Bankası, 2007 yılı ilk çeyrek mali sonuçlarını açıkladı.

Fortis Türkiye İcra Kurulu Başkanı (CEO) Yvan De Cock, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘Yılın ilk çeyreğinde vergi öncesi kârımızı geçen yılın aynı dönemine göre % 180 oranında artırarak, 69,5 milyon YTL’ye çıkarttığımızı bildirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Aynı dönemde net kârımız da % 330 gibi, daha da etkileyici bir oranda yükselerek, 56,7 milyon YTL’ye çıktı.

Bu son derece başarılı sonuçları mümkün kılan etkenlerden biri, bankacılık ücret ve komisyon gelirlerimizi % 52 artırmamızdır. Aynı dönemde, özsermayemizin de % 35 artarak 1.5 milyar YTL’ye ulaşması, Türkiye’ye olan güçlü inancımıza paralel bir şekilde büyüyen iş hacmimizin sonucudur.

Fortis Türkiye olarak perakende, KOBİ, ticari ve kurumsal müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için, yılın ilk çeyreğinde 8 yeni şube açarak, toplam şube sayımızı da 233’e çıkarttık.’

Ayrıca De Cock, ‘Son derece nitelikli, profesyonel ve yüksek çalışma motivasyonuna sahip Fortis Türkiye çalışanları bu performansın temel dayanağını oluşturmaktadır. 2009 sonuna kadar 300 şubeye ulaşma planlarımız çerçevesinde gerçekleştireceğimiz yeni şube açılışları ile birlikte, hedeflerimize varmamıza katkıda bulunacak parlak beyinleri de kadromuza katmaya devam edeceğiz.’ dedi.

İş Bankası da mali sonuçlarını açıkladı. Yapılan açıklamada, aktif büyüklüğü 78.6 milyar YTL’ye ulaşan Türkiye İş Bankası’nın; 2007 yılının ilk çeyreğindeki brüt kârı 694 Milyon YTL. olurken, karşılıklar sonrası net kârı ise 367 milyon YTL olarak gerçekleştiği belirtildi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.