Formula 1 yeniden İstanbul’da

Formula 1, 15 Kasım’da gerçekleştirilecek yarışla birlikte İstanbul'a dönüyor.

25.08.2020 - 15:04 | MediaCat

Formula 1 yeniden İstanbul'da

Dünyanın en önemli motor sporları organizasyonları arasında yer alan Formula 1, dokuz yıl aradan sonra, 2020 yılı takvimi kapsamında 15 Kasım’da gerçekleştirilecek yarışla birlikte İstanbul’a dönüyor. Sezonun 14’üncü yarışı Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020 olarak, 13 – 14 – 15 Kasım tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek.

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak

Formula 1 yarışlarının Türkiye’ye geri getirilmesi projesinin T.C. Cumhurbaşkanlığı tarafından Intercity’ye verildiğini hatırlatan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu Formula 1’i tekrar Türkiye’ye getirdiğimiz için büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Dünyanın en özel pistlerinden Intercity İstanbul Park’ın işletmesini aldığımız 2013 yılından bu yana, Formula 1 yarışlarının ülkemize geri getirilmesi konusundaki çalışmalarımızın başarıyla sonuçlanması ülkemize hayırlı olsun. 2013 yılından bu yana gözümüz gibi baktığımız, Türkiye’nin en önemli yatırımlarından Intercity İstanbul Park’taki büyük heyecan için çok iyi hazırlanıp tüm dünyaya İstanbul’u hak ettiği şekilde tanıtacağız” dedi.

Sözleşmeyi, Intercity olarak, tüm yükümlülükleri kendileri üstlenerek imzaladıklarını belirten Ak, “Formula 1’i tekrar ülkemize kazandırırken, tüm dünyanın ve Türkiye’nin içinden geçtiği böylesine zorlu zamanlarda devletimize yük olmamak çok önemliydi. Proje süresince devletimizin desteğini her an arkamızda hissettik. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emek veren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.