Formamı geri ver

Türkiye futbol milli takımının klasik forması olan beyaz zeminli, göğsünde ayyıldızlı kırmızı bir bant olan klasik formasına geri dönülmesi için www.formamigeriver.com adresinde bir kampanya başlatıldı...

03.08.2007 - 10:22 | MediaCat

Türkiye futbol milli takımının klasik forması olan beyaz zeminli, göğsünde ayyıldızlı kırmızı bir bant olan klasik formasına geri dönülmesi için www.formamigeriver.com adresinde bir kampanya başlatıldı.

Altı ay önce başlanan projenin ilk ve en önemli ayağı olan web sitesi, yakın zamanda tamamlandı. Bu web sitesi aracılığıyla 250 bin kişiye ulaşılması ve ardından TFF ve sponsorların harekete geçirilmesi planlanıyor.

Nihai amaç 2008 Avrupa şampiyonasından başlayarak milli takımın bundan sonraki tüm karşılaşmalarında güncelleştirilmiş klasik ayyıldızlı formasıyla mücadele etmesini sağlamak.

Kampanyanın çağrı metninde şu ifadelere yer veriliyor: “Bir zamanlar yeşil sahalarda bize ayyıldızlılar denirdi. Tıpkı İtalyanlara gökmavililer, Brezilyalılara sambacılar ve Almanlara panzerler dendiği gibi. Çünkü formalarımızın göğsünde uzun bir bant ve içinde ayyıldız vardı. Tamamen bize özgüydü ve dünyada benzeri yoktu. Bu forma sekli, futbolumuzun başarısız sonuçlar aldığı yılların sorumlusu seçilerek adeta canlı canlı tarihe gömüldü.

Bugün giydiğimiz standart formayı, kırmızı-beyaz renk kullanan herhangi bir ülke de giyebilir. Biz göğsünde ayyıldız bantı olan klasik formamızın milli takimimizin alametifarikası olduğuna inanıyoruz. Formamızı geri istiyoruz.”

Kampanyaya şimdiye kadar 8 bin 500’ün üzerinde katılım oldu. Kampanyaya destek vermek için www.formamigeriver.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.