Ford ve McDonald’s’tan çevreci işbirliği

Ford, McDonald’s’ın kahve atıklarından otomobil parçası üretecek.

06.12.2019 - 11:03 | MediaCat

Ford ve McDonald's'tan çevreci işbirliği

Ford Motor Company ve McDonald’s, demleme işlemi sırasında doğal yollardan soyulan kahve çekirdeklerinin yenilikçi ve sürdürülebilir bir şekilde değerlendirilmesi adına çevreci bir işbirliğine imza attı. Buna göre, McDonald’s‘ın kahve çekirdeği atıklarının, başta otomobil parçalarının far yuvaları olmak üzere diğer farklı bileşenlerde de kullanılması planlanıyor.

İşbirliği kapsamında McDonald’s’ın Kuzey Amerika’daki kahve çekirdeği atıklarının önemli bir kısmınının, araç parçalarında kullanılmak üzere Ford‘a yönlendirilmesi öngörülüyor.

Ford tarafından yapılan açıklamaya göre; kahve çekirdeği atıkları düşük oksijende yüksek dereceyle ısıtılmalarının ardından plastik ve diğer ek maddelerle karıştırıldığında ortaya çıkan madde çeşitli şekillere dönüştürülebiliyor. Kahve çekirdeği atıklarından oluşan bu bileşenler far yuvası ve diğer iç ve dış kaporta parçalarının sahip olması gereken kalite özellikleriyle uyuşuyor. Bu yöntemle üretilen parçalar yüzde 20 oranında daha hafif oluyor ve kalıplama sürecinde yüzde 25 daha az enerji kullanımına olanak sağlıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.