MediaCat

Ford, ilk global CMO’sunu atadı

Ford, grup başkan yardımcısı Jim Farley’i şirketin ilk global pazarlama, satış ve hizmet CEO’su olarak görevlendirdi…

Ford, ilk global CMO’sunu atadı

Ford, grup başkan yardımcısı Jim Farley’i şirketin ilk global pazarlama, satış ve hizmet CEO’su olarak görevlendirdi.

Otomotiv devi söz konusu yeni pozisyonu, tüm faaliyetlerini tek bir global ekibe konsolide ederek oluşturduğu, “One Ford” planını desteklemek için oluşturduğunu ifade etti.
Ford tarafından yapılan açıklamada, Farley’in önderliğinde Ford’un, global olarak marka imajının gelişip, global pazarlardaki pazarlama, satış, hizmet, ürün yönetimi, üretim ve satın alma faaliyetlerinin güçleneceği belirtildi.

Farley, 1 Ağustos’tan itibaren resmen başlayacağı görevinde, Kanada, Meksika ve Güney Amerika’daki faaliyetlere yoğunlaşarak, global ürün gelişiminden sorumlu Ford grup başkan yardımcısı Derrick Kuzak ile yoğun olarak çalışacak.

Ford’un başkanı ve CEO’su Alan Mulall, Ford olarak, dünya çapındaki karlı büyüme planlarını hızlandırırken, uluslararası standartlarda, global pazarlama, satış ve hizmet faaliyetleri oluşturmanın kaçınılmaz olduğunu, bu aşamada Farley’in deneyiminin ve uzmanlığının bu süreci global olarak hızlandıracağını belirtti. CEO Mulall, Farley gibi bir değere sahip oldukları için çok şanslı olduklarını da vurguladı.

Farley’in terfisinin yanı sıra, Ford’un Avrupa’dan sorumlu pazarlama ve satıştan sorumlu eski başkan yardımcısı ve Geely’e satılmaya hazırlanan Volvo’nun CEO’su Stephan Odell, Ford Motors Avrupa’nın CEO’su olacak.

medyaloji.net

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.