Firma isimli Kocaelispor bayraklarına yasak

Kocaeli'de, haksız rekabete yol açtığı gerekçesiyle, üzerinde firma ismi bulunan

13.11.2007 - 14:34 | MediaCat

Kocaeli’de, haksız rekabete yol açtığı gerekçesiyle, üzerinde firma ismi bulunan Kocaelispor bayraklarının asılmasına yasak getirildiği bildirildi.

Saraybahçe Belediyesi Zabıta Müdürü Ümit Fındık, yaptığı açıklamada, kentin değişik yerlerine asılmış Kocaelispor bayraklarıyla ilgili düzenleme yapıldığını belirtti.

Haksız rekabete neden olmamak için üzerinde firma ismi yazılı bayrakların asılmasının yasaklandığını ifade eden Fındık, şunları kaydetti:
“Bazı firmalar, Kocaelispor’a başarılar temennisiyle astıkları bayraklarda firma reklamlarını yaparak haksız rekabeti tetikliyor. Firmalar, Kocaelispor’u çok seviyorlarsa asacakları bayraklara firmalarının isimlerini koymalarına gerek yok. Kulübe destek olsunlar. Bundan sonra firma ismi olan bayrakların asılmasına kesinlikle izin verilmeyecek. Bu şekildeki bayraklar toplatılacak ve firmaya ceza uygulanacak.”

Fındık, taraftarlar dernekleri ile ticari beklentisi olmayan sivil toplum kuruluşlarının kapsam dışında tutulduğunu kaydetti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.