Fincher’ın gözünden normallik vinyetleri

Ünlü yönetmen GAP'in kampanyası için kamera arkasına geçti.

01.09.2014 - 17:01 | Ozan Mert

Fincher'ın gözünden normallik vinyetleri

Fight Club, Seven, Zodiac gibi filmlerin ünlü yönetmeni David Fincher, Amerikalı giyim markası GAP‘in son reklam kampanyası için dört reklam filmi çekti.

“Dress Normal” isimli kampanya giyimde otantiklik ve sadelik gibi değerleri ön plana çıkarıyor. GAP’in küresel pazarlama direktörü Seth Farbman son dönemde hayatlarındaki özellikle teknoloji kaynaklı kaosu hafifletmek isteyen milenyum kuşağının gösterişsiz bir giyim tarzına yöneldiğinden bahsediyor. Farbman’a göre moda dünyasında “normcore” ismiyle anılan bu normallik hareketi tam olarak GAP’in tarzını tarif etmese de ilkesel olarak GAP’e yakın bir yerde duruyor.

Fincher’ın yönettiği dört film de, GAP’in konumlandırmasına uygun olarak, normallik temasını oldukça stilize bir şekilde işliyor. “Kiss”, “Stairs”, “Drive” ve “Golf” isimli dört tane 30 saniyelik spottan oluşan siyah beyaz filmler hikâye işlemek yerine atmosferi ön plana çıkarıyor ve kendiliğin tasvir edildiği kesitler sunuyor.

Kampanya Wieden + Kennedy imzası taşıyor.

Kaynak: Mashable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.