Finansbank’dan çevreci uygulama

Finansbank, şubelerinde hayata geçirdiği doğa dostu uygulamalar ile her türlü kağıt ve basılı malzeme kullanımını en aza indirgiyor, çalışanlarını tasarrufa yönlendiriyor.

11.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Finansbank, şubelerinde hayata geçirdiği doğa dostu uygulamalar ile her türlü kağıt ve basılı malzeme kullanımını en aza indirgiyor, çalışanlarını tasarrufa yönlendiriyor. Yaklaşık 750 bin TL’lik yatırım ile teknik donanımını yenileyen Finansbank, yılda 3000 ağacın doğaya geri kazandırılmasını hedefliyor.

Küresel anlamda hızlı bir değişimin içinde olan dünya, azalan ormanlar ve yok olma eşiğine gelen yeşil alanların kurtarılması için insanlığa çeşitli sinyaller gönderiyor. Finansbank da bu düşünceden hareketle şubelerinde hayata geçirdiği doğa dostu uygulamalar ile yılda 22 milyon yaprak A4 tasarruf ederek, yaklaşık 3.000 ağacı doğaya geri kazandırmayı hedefliyor.

750 bin TL’lik yatırım ile değiştirdiği teknik donanımıyla şubelerde kullanılan printerların teknolojilerini yükselten Finansbank, tüm cihazlara “arkalı-önlü basım” ve “arkalı-önlü scan” özellikleri kazandırırken, faks gönderimleri için de faksların kağıt yerine sistem üzerinden takibinin yapılmasını sağlıyor.
 
Her müşteriden alınması zorunlu hale getirilen “Bankacılık İşlemleri Sözleşmesi”ni yalınlaştıran Finansbank, hem sayfa tasarrufu sağlıyor hem de müşterilerine daha rahat ve daha kısa sürede okuyabilme imkanı sunuyor. Ayrıca, krediler ile ilgili müşterilere imzalatılan tüm dokümanlar da hukuksal süreçlere uygun şekilde sadeleştiriliyor.

Finansbank tasarladığı yeni süreçler ile basılı doküman ihtiyacını azaltarak kağıtsız ortama geçişi hızlandırmaya başladı. Finansbank çevre bilincini verimlilik artışının önemli bir parçası olarak görerek gerek altyapı yatırımlarını gerekse uygulama geliştirme yatırımlarını bu yönde planlamaktadır.  
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.