Finansbank 2011 yılı 1. çeyrek net kârını açıkladı

Finansbank’ın 2011 yılı ilk dönem net faaliyet kârı 296 milyon TL oldu.

13.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Finansbank’ın 2011 yılı ilk dönem net faaliyet kârı 296 milyon TL oldu. Toplam kredilerini 2011 yılının ilk üç ayında %6 oranında artıran ve bilançosunun %69’unu kredilere tahsis eden Finansbank, 2011 yılında da müşterilerine destek olmaya devam etti. Aynı dönemde Finansbank, şube sayısını da 505’e çıkardı.

Finansbank’ın 2011 yılı ilk çeyrek net faaliyet kârı 296 milyon TL’ye ulaştı. Bankanın Sermaye Yeterliliği Rasyosu da bu dönemde yüzde 16.49 olarak gerçekleşti.

Toplam kredileri yüzde 6 artarak 27.5 milyar TL’ye ulaşan Finansbank’ın, toplam aktifleri yüzde 5 artışla 39.9 milyar TL’ye, müşteri mevduatı ise yüzde 2 artış ile 23.9 milyar TL’ye ulaştı. Bankanın özkaynakları da yüzde 2’lik artış ile 5.3 milyar TL oldu.

2011 yılı ilk döneminde Finansbank’ın çalışan sayısı bu dönemde yeni işe alınan 489 eleman ile 12 bine yaklaşırken, şube sayısı 505’e ulaştı.

Finansbank’ın 2011 yılı ilk çeyrek sonuçları hakkında açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, bankanın bu dönemde göstermiş olduğu başarılı finansal sonuçlardan memnun olduklarını açıkladı. Aras, Finansbank’ın, 2011 yılında da kaynaklarını büyük ölçüde kurumsal ve bireysel müşterilerinin ihtiyaçlarına tahsis ettiğini, Bankanın toplam aktiflerin %69’una ulaşan kredi hacminin de, bu müşterilere sağlanan desteği gösterdiğini belirtti. Aras yılın ilk üç ayında 500’e yakın yeni çalışan alımı gerçekleştirerek istihdama sağlamış oldukları katkıdan dolayı da memnun olduklarını iletti.

Finansbank’tan 500 milyon dolar Eurobond ihracı

 

Diğer yandan tahvil ihracını gerçekleştirmek üzere Nisan ayında Citi, Deutsche Bank, HSBC ve Standard Chartered Bank’i görevlendiren Finansbank, uluslararası piyasalarda gerçekleştirdiği roadshow sonucunda Avrupa, Amerika, Uzak Doğu ve Orta Doğu’dan güçlü bir taleple karşılaştı. Nominal tutarı 500 milyon Amerikan Doları olan 5 yıl vadeli ve sabit faizli tahvillerin kupon oranı %5,5 olarak belirlendi.

Finansbank’ın kazanmış olduğu başarıdan ve bu kaynağın ülke ekonomisine sağlayacağı katkıdan dolayı mutluluk duyduğunu belirten Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, “Uluslararası piyasalarda Finansbank’a duyulan güvenin gücüyle, Eurobond işlemimiz tamamlandı. Uluslararası sermaye piyasalarında dört gün gibi kısa bir zamanda tamamladığımız roadshow sürecinde gördüğümüz ilgi, Finansbank’ın kısa geçmişinde yapmış olduğu başarılı çalışmaları, itibarı ve güvenilirliğinin bir sonucudur. Her zaman reel sektöre destek verme misyonu ile hareket eden bankamız, yapmış olduğu bu tahvil ihracından sağladığı kaynağı müşterilerinin orta vadeli finansman ihtiyacında kullanacaktır” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.