Finansbank’a iki yeni genel müdür yardımcısı

Finansbank Perakende Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na 2008 yılından bu yana bankada görev yapan Erkin Aydın, Kartlı Ödeme Sistemleri’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na ise 2006 yılından bu yana görev yapan Kunter Kutluay atandı.

24.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Finansbank Perakende Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na 2008 yılından bu yana bankada görev yapan Erkin Aydın, Kartlı Ödeme Sistemleri’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na ise 2006 yılından bu yana görev yapan Kunter Kutluay atandı.

Perakende Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Erkin Aydın 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2003 yılında Michigan Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden yüksek lisans (MBA) derecesi aldı. Çalışma hayatına 1998 yılında, ABD’de Guy F. Atkinson Construction’da İş Geliştirme ve Proje Mühendisi olarak başlayan Aydın, daha sonra Kaliforniya’da Clark Construction Group’da Proje Yöneticisi olarak çalıştı. 2002 yılında İstanbul’da McKinsey & Company’e geçen Aydın, sırasıyla Danışman, Proje Müdürü ve Yardımcı Ortak görevlerinde bulundu. McKinsey şirketindeki görevi sırasında Türkiye ve Doğu ve Batı Avrupa’nın önde gelen birçok finans kurumuna pazarlama, büyüme stratejisi, satış etkinliği, operasyonel verimlilik, organizasyon stratejisi ve şirket alımı ve birleşmeleri konularında danışmanlık verdi.

2008 yılında Finansbank’ta Konut ve Tüketici Kredilerinden Sorumlu Grup Yöneticisi olarak başladığı görevine, 2008 Temmuz itibariyle tüm bireysel ürün yönetimi ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olarak devam eden Aydın, 2009 Şubat’ında KOBİ Bankacılığı Pazarlama Sorumluluğunu üstlendi. 2009-2010 yılları arasında Perakende Pazarlama Koordinatörlüğü yapan Erkin Aydın, Mayıs 2011 itibari ile Perakende Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na atandı.
 

Kartlı Ödeme Sistemleri’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Kunter Kutluay ise 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nde lisans ve yine aynı üniversitenin İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans derecesini tamamlayarak mezun oldu. Toshiba, General Electric ve Microsoft firmalarında satış yöneticiliği ve McKinsey & Company’de danışmanlık görevini üstlenen Kutluay, kurucu ortak olarak yer aldığı Kratis firmasında Analiz ve Veri Madenciliği Teknolojileri üzerine çalıştı.

Kunter Kutluay, 2006 yılında Finansbank’a geçerek Pazarlama ve Krediler Koordinatörü olarak göreve başladı. 2008-2011 yılları arasında Perakende Krediler Koordinatörlüğü yapan Kunter Kutluay, 2011 yılının Şubat ayında Kartlı Ödeme Sistemleri Koordinatörlüğü’ne atandı. Kutluay, Mayıs 2011 tarihi itibari ile Kartlı Ödeme Sistemleri’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.