‘Filmekimi’ 5 Yaşında!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından gerçekleştirilen Filmekimi 5. yaşını Nokia Nseries sponsorluğunda kutluyor.

17.08.2006 - 00:00 | MediaCat

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından gerçekleştirilen Filmekimi 5. yaşını Nokia Nseries sponsorluğunda kutluyor. 13 – 19 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek Filmekimi, durgun geçen yaz aylarından sonra Ekim ayında canlanmaya başlayan yeni sinema sezonunda izleyicilere hoş bir alternatif sunuyor. Filmekimi boyunca sinemanın kalbi yine Beyoğlu’nda atacak.

İlk kez düzenlendiği 2002 yılından beri seyirciden büyük ilgi gören ve geçtiğimiz yıl 28.000 kişiyle seyirci rekoru kıran Filmekimi, Nokia Nseries’in sponsorluğunda çok özel bir sürprizle sinemaseverleri karşılıyor. Çok tanınmış ama adı şimdilik saklı tutulan bir Türk yönetmenin, Nokia N93 ile çekeceği kısa film, Filmekimi’nde izleyicilerle tanıştırılacak. Böylece sinemaseverler Nokia’nın Nseries multimedya bilgisayarlarının sinema dünyasına katacağı yeni yaklaşımı yakından deneme fırsatı bulacaklar.

Beyoğlu Emek Sineması’nda 7 gün boyunca, 20 filmin gösterileceği Filmekimi’nin programında, 2006 yılının en çok ses getiren filmleri, Türkiye’de henüz vizyona girmemiş ve merakla beklenen filmlerin ilk gösterimleri, Cannes, Berlin ve Sundance gibi önemli film festivallerinde gösterilen filmlerden seçmeler ve ödüllü filmler yer alıyor. Filmekimi boyunca her akşam yeni bir filmin galası yapılacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.