Film ve Titanyum Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 55.’si yapılan Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivalinin en önemli iki kategorisi olan...

23.06.2008 - 09:38 | MediaCat

Bu yıl 55.’si yapılan Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivalinin en önemli iki kategorisi olan ‘Film’ ve ‘Titanyum’da ödüller sahiplerine verildi. Festival, Cumartesi (21 Haziran) gecesi yapılan son ödül töreniyle sona erdi.

Başkanlığını JWT’nin global kreatif şefi Craig Davis’in yaptığı jüri, ‘Film’ kategorisinin büyük ödüllerinden birini Cadbury’nin Daily Milk markası için yaptığı ‘Goril’ adlı film nedeniyle Fallon Londra’ya verdi. Bu yıl bu kategoride bir büyük ödül daha verildi. Microsoft’un Halo 3 oyunu için yaptığı yaratıcı kampanyanın filmleriyle McCann World Group bünyesinde bulunan T.A.G. San Francisco büyük ödüle uzandı. Film kategorisinde ayrıca 30 adet Altın Aslan dağıtıldı.

En başarılı filmleri gerçekleştiren prodüksiyon şirkelerini ödüllendirmek amacıyla verilen Altın Palmiye ise ABD’den MJZ şirketine verildi.

TİTANYUM JAPONYA’YA

Titanyum kategorisinde iki yıldan sonra bu yıl ilk kez büyük ödül verildi. Leo Burnett’in global kreatif şefi Mark Tutssel başkanlığındaki jüri, Tokyo’dan bağımsız bir ajans olan Projector’ı, Uniqlo adlı müşterisi için yaptığı ‘Uniqlock’ başlıklı dijital viral çalışması nedeniyle sıradışı, ufuk açıcı fikirlere verilen Titanyum büyük ödülüne layık gördü.

Entegre kategorisinde yapılan değerlendirme sonucunda ise büyük ödül McCann World Group San Fransisco tarafından Microsoft’un Halo 3 oyunu için yapılan ‘Believe’ kampanyasına verildi.

Festivalde alınan tüm ödüller üzerinden yapılan gene değerlendirmeye göre BBDO New York yılın ajansı seçildi. Bu ajansı Almap BBDO Sao Paulo ve DDB Londra izledi. Aynı değerlendirme sonucunda BBDO yılın reklam network’ü seçildi. BBDO’yu DDB ve Saatchi & Saatchi izledi.

Bu yılki festivalde Türkiye, geçtiğimiz iki yılda olduğu gibi hiçbir kategoride ödül alamadı.

Film kategorisinde ödül kazanan işleri izlemek için tıklayınız

Titanium ve Integrated kategorisinde ödül kazanan işleri izlemek için tıklayınız

MediaCat Site İçi Link

Cannes’ın en çok merak edilen ödülleri açıklandı

Press, Design ve Cyber Lions ödülleri açıklandı

Medya, Outdoor ve Radyo Lions ödülleri açıklandı

Türkiye’den bir finalist daha

Promo ve Direct Lions ödülleri sahiplerini buldu

Cannes’da Türkiye’den 5 iş kısa listeye kaldı

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.