FİKRİST’e başvurular 9 Kasım’a kadar uzatıldı

14 Kasım’da yapılacak olan 'The Big Idea' konferansı kapsamında düzenlenen ‘Fikrist Marka Fikri Yarışması’na başvurular 9 Kasım’a kadar uzatıldı. Yarışmada kazananlar Imac, Ipod ve kitap setiyle ödüllendirilecek...

31.10.2007 - 14:40 | MediaCat

14 Kasım’da yapılacak olan ‘The Big Idea’ konferansı kapsamında düzenlenen ‘Fikrist Marka Fikri Yarışması’na başvurular 9 Kasım’a kadar uzatıldı. Yarışmada kazananlar Imac, Ipod ve kitap setiyle ödüllendirilecek.

Yarışmanın amacı; İstanbul’un 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmasının önemini İstanbul’da yaşayanlara anlatacak, bunun onlara neler sağlayacağını açıklayacak ve bundan nasıl faydalanacaklarını öğretecek ilanı bulmak ve ödüllendirmek.

Bilindiği gibi 13 Kasım 2006’da Brüksel’de Bakanlar Konseyi olarak toplanan AB ülkeleri kültür bakanlarının onayı ile 2010 Avrupa Kültür Başkenti olarak İstanbul seçildi. Fikrist Yarışması da, İstanbul 2010’un tanıtımını yapacak bir basın ilanının hazırlanmasını içeriyor. Katılım, profesyonelce hazırlanmış bir ilanla yapılacağından, bu yarışma sadece reklam sektörü çalışanlarına yönelik.

Yarışmaya katılacak olan çalışmaların; İstanbullu’lara çağrıda bulunarak, 2010 Avrupa Kültür Başkenti çerçevesinde, yaşadıkları kentin kültür yaşamının ayrılmaz parçaları olmaya teşvik etmesi hedeflendi. Çalışmalar; şehir sakinlerinin yaşadıkları kentin, kendi kültürünün içinde olması gerektiğini söylemeli; İstanbullu’yu, İstanbul kültür yaşamında aktif yer almaya ikna etmeli.

Yarışmada, tasarımdaki reklam fikrinin yaratıcılığı, özgünlüğü, farklılığı, yeniliği ve bu fikrin uygulamadaki başarısı değerlendirilecektir.

Finale kalan tüm işler, 14 Kasım 2007 tarihinde düzenlenecek The Big Idea Konferansı’nda sergilenecek. Bu işler, MediaCat Dergisi tarafından Kasım sayısının ekinde yer alacak konferans haberinde künyeleri ile birlikte yayımlanacak. Ayrıca tüm finalistler 1 (bir) yıllık MediaCat aboneliği kazanacaklar.

Bireysel veya ekip olarak katılabileceğiniz Fikrist Yarışması’nda yer almak için bu linkteki formu doldurmanız gerekiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.