FikriMühim.com WOMMA üyesi oldu

Türkiye’nin ilk ve tek WOMM – Ağzıdan Ağıza Pazarlama Ajansı olan FikriMühim.com, merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Chicago şehrinde

15.01.2008 - 14:57 | MediaCat

Türkiye’nin ilk ve tek WOMM – Ağzıdan Ağıza Pazarlama Ajansı olan FikriMühim.com, merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Chicago şehrinde bulunan WOMMA (Word of Mouth Marketing Association – Ağzıdan Ağıza Pazarlama Derneği)’ya üye oldu. FikriMühim.com, böylelikle Türkiye’nin WOMMA tarafından kabul edilen ilk Ağızdan Ağıza Pazarlama Şirketi oldu.

2004 yılında Amerika’nın Chicago şehrinde kurulan WOMMA, ağızdan ağıza pazarlama sektörünü geliştirmek ve evrensel standartlarını belirlemek amacıyla kurulmuş uluslararası bir örgüt. WOMMA’ya WOMM çalışmalarına öncülük eden şirketler üye olabiliyor. Üye şirketlerin ortak özellikleri pazarlama konusunda sahip oldukları vizyondur. WOMMA’nın amaçları; bu yeni pazarlama yöntemi hakkında eğitim araçları ve kaynak sağlamak, en iyi uygulamaları geliştirmeye destek olmak, pazarlama yönünden daha etkili bir hale getirmek, tüketicileri ve sektörü etik kurallar koyarak korumak, WOMM’u bir pazarlama aracı olarak tanıtmak ve WOMM kullanımı için standartları oluşturmaktır.

Şubat 2007’de faaliyete başlayan FikriMuhim.com, sahip olduğu ve yönettiği FikriMühim veritabanı ile başarılı WOMM kampanyaları gerçekleştiriyor. Çalıştığı markaların yeni prime-time olarak tabir edilen ‘arkadaş sohbetleri’ ve ‘arkadaş tavsiyesi’ içerisinde yer almasını sağlıyor. Geleneksel mecralarda yapılan çalışmaları destekliyor ve direkt ulaşılan hedef kitleden başlayan tavsiye halkalarını yaratacak ve genişletecek WOMM kampanyaları hazırlıyor, hayata geçiriyor, ölçümlüyor ve raporluyor.


FikriMühim.com Koordinatörü WOMMA Konferansında

13-15 Kasım, 2007 tarihleri arasında Amerika’nın Las Vegas şehrinde gerçekleştirilen WOMMA Zirvesi’ne FikriMühim.com Proje Koordinatörü Renan Tavukçuoğlu konuşmacı olarak davet edildi. ‘WOMM Around the Globe – Dünyada WOMM’ isimli panelde konuşan Tavukçuoğlu, WOMM’un Türkiye’deki uygulamaları hakkında bilgi verdi ve Türkiye pazarının durumundan, sektörü geliştirmek için yaptıkları girişimlerden, WOMM’un Türkiye ve dünyadaki gelişimi için sahip olunması gereken araçlardan ve uygulamalardan bahsetti.

www.fikrimuhim.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.