Fiba Holding, Millenium Bank’ı satın aldı

Fiba Grubunun merkezi Hollanda’da bulunan bankası Credit Europe Bank N.V., Banco Comercial Portugues’in...

28.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Fiba Grubunun merkezi Hollanda’da bulunan bankası Credit Europe Bank N.V., Banco Comercial Portugues’in sahip olduğu Millennium Bank A.Ş.’nin hisselerinin yüzde 95’lik kısmını gerekli yasal izinleri tamamlayarak 27 Aralık 2010 tarihi itibariyle satın almıştır. Bankanın geri kalan yüzde 5 hissesi için Fiba Grubu ile Banco Comercial Portugues arasında karşılıklı alım ve satım opsiyonları imzalanmıştır.

Halen Hollanda, Belçika, Almanya, Rusya, İsviçre, Romanya, Ukrayna, Dubai, Malta ve Çin’de 3 milyon müşterisine 200 şubesi, 14000 satış noktası ve 5000’den fazla çalışanı ile kurumsal, ticari, kobi ve bireysel bankacılık alanlarında hizmet veren Credit Europe Bank, bu satınalma ile Türkiye’de de bankacılık operasyonlarına başlamaktadır.

Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin konuyla ilgili yaptığı açıklamada ‘’Millennium Bank son yıllarda yurtdışında oluşturduğumuz bankacılık zincirini tamamlayan önemli bir satınalma olmuştur. Türk bankacılık sektörünü yakından tanıyan ekibimiz ile yeni bankamızı müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verecek bir yapıda büyütmeyi planlıyoruz’’ demiştir.

Halihazırda 923 milyon TL. bilanço büyüklüğü ve 18 şube ile faaliyetlerine devam eden Millennium Bank A.Ş.’nin ismi ise önümüzdeki aylarda değiştirilecektir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.