Ferrari’ye gizli reklam suçlaması

İngiliz doktorlar, Philip Morris ile 1 milyar dolar değerinde sponsorluk anlaşması imzalayan Ferrari’nin ünlü sigara markasının reklamını yaptığını öne sürdü...

30.04.2010 - 00:00 | MediaCat

İngiliz doktorlar, Philip Morris ile 1 milyar dolar değerinde sponsorluk anlaşması imzalayan Ferrari’nin ünlü sigara markasının reklamını yaptığını öne sürdü.

The Times gazetesinde yer alan haberde, İtalyan otomobil üreticisi Ferrari’nin, F1 otomobillerinde gizli sigara reklamı yaptığı iddia edildi. Hem takım otomobillerinde hem de pilotların kıyafetlerin kullanılan, Marlboro renk ve ambalajını yansıtan barkod görselinin, çok açık şekilde sigara ambalajını andırarak gizli reklam uygulaması yapıldığını öne süren İngiliz doktorlar, bu konuda inceleme yapılmasını istedi. Philip Morris yetkilileri, 2002 yılında getirilen sigara reklamlarının ardından Ferrari ile olan anlaşmalarının sekteye uğramadığını belirtirti. Ferrari yetkilileri ise barkodun söz konusu reklamla bir ilgisi olmadığını, aracın bir simgesi haline geldiğini ifade ettiler.

 

Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.