Fenerbahçe TV internette

FB TV’nin teknik altyapı çalışmaları tamamlandı. Test yayını süresince...

26.08.2010 - 00:00 | MediaCat

2000 yılından itibaren TV yayıncılığı ve özellikle Internet  üzerinden yapılacak TV yayını olan IP TV üzerindeki çalışmaları ve saha tecrübesi neticesinde ilk yatırımı olan FB TV’nin teknik altyapı çalışmaları tamamlandı. Test yayını süresince sitedeki yoğunluk ve izleyicilerin kesintisiz ve yüksek kalitede yayın izlemeleri için gerekli çalışmalara devam edilmektedir.

Bundan sonraki aşamada, yayın çizgisi, yayın akışı ve içerik ile birlikte reklam alanları konusunda ki çalışmalara devam edecekleri belirtildi. Bu konuda bir anket hazırlanacak ve izleyicilerin de görüşleri alınarak yayın içerik ve akışı belirleneceği söylendi. Yayın akışı içerisinde ve/veya kuşaklarda amatör olarak çekim yapan, kısa süreli sinema, dizi gibi çekimler yapan girişimcilere özel önem verilerek yapımları FB TV üzerinden yayınlanabilecek.

FB TV üzerinden yapılan yayınlar TVoD ( Video on Demand-istediğin zaman izle), PPV (Pay per view-izllediğin kadar öde) gibi ana özelliklere de sahip olacaktır. Bu sayede izleyiciler yayınlanmış programları Dizi, Sinema, Eğlence Programları, Kuşak Programları, Yarışma Programları gibi yayın akışı içerisindeki içerikleri daha sonradan da istedikleri zaman arşivden ücretsiz olarak izleyebilecekler veya FB TV server’ları üzerinde bulunan vizyon filmlerini, dizileri PPV-İzle öde yapısı içerisinde izleyebileceklerdir.

FB TV izleyicilerine yayın akışı içerisinde yer alan reklam kuşaklarında da izleyici için REKLAM SÜRESİ TANIMLAMA  yapma imkanı sağlanacaktır. Yani, izleyici yayın akışı içerisinde yer alacak reklam sürelerini kendisine verilen aralıklarda minimum-maximum olarak tanımlayacak ve kişisel olarak yaptığı tanımlama kadar reklam izleyebilecektir.

Bu tanımlamalar ve izleyicinin yayın akışı içerisinde hangi reklamı ne kadar izlediği de geri planda geliştirilen uygulama yazılımı sayesinde takip edilerek, izleyicinin profili otomatik olarak çıkartılarak, izleyicinin ilgi duyduğu alanlar, markalar, ürünler, üreticiler filtrelenerek sadece bu profildeki reklamlar iletilebilecektir. İzleyici ilgi duymadığı ürün, marka, üretici v.s. gibi reklamları isterse izlemek zorunda kalmayacak.  Bu sayede bölgesel değil, kişisel reklam yapma imkanı doğacak ve verimlilik gerçek rakamlarla raporlanabilecektir.

haber7.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.