Ekranın gücünü konuşturanlar Felis’te!

Film Bölümü bu yıl da, ekranın ezber bozan işlerinin yarışına tanık olacak.

29.08.2017 - 09:50 | Tuğba Dülger Özöğretmen

Ekranın gücünü konuşturanlar Felis'te!

Reklamda sürekli olarak kendini yenileyen bir alan olan “film”, bu dinamizmini ödül organizasyonlarına ve tabii ki Felis’e de yansıtıyor. Bunu, Felis’te bölümün jüri başkanlığını yapan, TBWA\ISTANBUL CCO’su İlkay Gürpınar’ın mayıs ayında MediaCat’e verdiği söyleşide sarf ettiği sözlerden de anlıyoruz: “Film mecrasının, diğer mecralarla konuştuğu işler dikkat çekiyor. Eskiden her mecra kendi içinde anlamlıydı. Şimdi ise bir ilan büyük bir film kampanyasının başlangıcı olabiliyor.”

Bu yıl Felis bir kez daha Film alanında yarışacak işlere ev sahipliği yaparak, heyecanın hiç düşmediği bu alandaki rekabeti canlı tutuyor. Bu bölümde yapılacak jüri değerlendirmesinin odağında üç unsur var: fikrin marka ile güçlü bir sinerji içerisinde olması, reklamveren talimatlarının dinamik ve yaratıcı bir yaklaşımla ele alınması ve uygulamanın olağandan farklılaşmış olması.

Geçtiğimiz yıl 314 başvuru alan Film Bölümü’nde 25 proje Felis kazanmıştı. Bu yıl bölüm altındaki kategori sayısı da azaltıldı. 2016’da 35 kategoriye sahiplik yapan bölüm bu yıl 30 kategoriden oluşuyor. Ana kategorilerse şöyle; Televizyon ve Sinema Kategorileri, İnternet Filmleri Kategorileri ve Kampanya Kategorisi.

Başvurularınızı 15 Eylül 2017’ye kadar Felisodulleri.com adresinden yapabilirsiniz.