Felis’in jüri başkanı belli oldu

Pazarlama iletişiminde medyanın yaratıcı kullanımının ödüllendirildiği MediaCat Felis Ödülleri’nin bu yılki seçici kurul başkanı PepsiCo İçecek Türkiye Genel Müdürü Hüseyin Tulpar oldu.

29.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Pazarlama iletişiminde medyanın yaratıcı kullanımının ödüllendirildiği MediaCat Felis Ödülleri’nin bu yılki seçici kurul başkanı PepsiCo İçecek Türkiye Genel Müdürü Hüseyin Tulpar oldu.

Yedi yıldır reklam endüstrisinde medya planlama ve satın almanın önemini, bu fonksiyonun reklamın başarısındaki rolünü vurgulayan, bu alanın şirket ve çalışanlarının başarılarını belgeleyerek onları teşvik eden MediaCat Felis Ödülleri’nin seçici kuruluna başkanlık edecek olan Tulpar, çalışma hayatına Procter&Gamble Türkiye’de başladı. 1991-96 arasında farklı kategorilerde marka müdür yardımcılığı ve marka müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra ise Marsa-Kraft Jacobs Suchard Türkiye’de Yağ ve Margarinlerden sorumlu Pazarlama Müdürü olarak çalıştı.

15 yıldır PEPSICo’da

PepsiCo’da 15 yıldır görev yapan Tulpar, Türkiye’de Pepsi Cola Servis ve Dağıtım Pazarlama Müdürü ve Direktörü olarak çalıştıktan sonra ABD’dede görevlendirildi ve Pepsi-Cola Beverages International’da Modern Ticaret ve Yerinde Tüketim kategorilerinde Uluslararası Müşterilerden sorumlu Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı.

Ardından yeniden Türkiye’ye dönen Tulpar, satın alma sonrası adı PBG Türkiye olarak değişen firmada Pazarlama Başkan Yardımcılığı, Zincir Mağazalar ve Yerinde Tüketim Satış ve Ciro Yönetimi Başkan Yardımcılığı, Pazarlama ve Ciro Yönetimi Başkan Yardımcılığı, Satış Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Hüseyin Tulpar yaklaşık bir yılı aşkın süredir PepsiCo İçecek Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

41 dalda ödül sahiplerini bekliyor

Yarışma kapsamında toplam 40 kategoride ödül verilecek.

Felis Ödülleri sadece medya planlama ve satın alma şirketlerine değil, sektörde müşterilerine medya konusunda yaratıcı çözümler ve medya stratejileri üreten tüm şirketlere açık. Yarışmanın mecra bölümüne  bu yıl ‘en iyi markalı içerik ve sponsorluk kullanımı’ ve ‘en iyi instore medya kullanımı’ eklendi. En iyi dijital kampanya, en iyi dijital reklam kullanımı, en iyi dijital markalı içerik alt başlıklarının eklendiği dijital bölümü ise ilk kez bu yıl farklı bir jüri değerlendirecek. 

Yarışmaya katılan çalışmalar medya fikrinin yaratıcılığı ve etkililiği, hedef kitleyi yakalama ve sarmalamadaki başarısı, uygulama ve iş sonucunun başarısına göre değerlendiriliyor.

Başvuruların 25 Haziran 27 Temmuz arası alındığı yarışmanın her yıl merakla beklenen ödül gecesi 18 Eylül’de Çırağan Sarayı’nda yapılacak.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.