FBI, PR fikri soruşturuyor

FBI, ABD’de yaşayan Irak kökenli Amerikalıları evlerinde ziyaret ederek, bilgi ve düşüncelerini toplamaya başladı.

28.03.2003 - 00:00 | MediaCat

FBI, ABD’de yaşayan Irak kökenli Amerikalıları evlerinde ziyaret ederek, bilgi ve düşüncelerini toplamaya başladı.

2000 Irak kökenli Amerikalının yaşadığı Orange County bölgesinin yerel gazetelerinden The Orange County Register’ın haberine göre, FBI görevlileri bugüne değin ülke çapında 6.700 Irak kökenli Amerikalıyla görüşmüş. FBI görevlilerince evinde ziyaret edilenlerden biri olan Khalid Al-Faris 30 yıl kadar önce ABD vatandaşlığına geçmiş bir Iraklı. Faris görüşmeyi şöyle anlatıyor:

“Son derece nazik insanlardı ve bizim de gizleyecek hiçbir şeyimiz yoktu. Ancak bazı çok aptalca sorular da sordular. Bomba yapan kimseyi tanıyıp tanımadığımı sordular örneğin. ABD’nin Ortadoğu’da iyi bir PR yürütebilmesi için neler yapması gerektiğini sordular. İşlerini yaptıklarının farkındayım. Ancak biz Irak’tan, önceden haber verilmeksizin yapılan sorgulamalara ve gözdağlarına muhatap olduğumuz için ayrılmıştık. Şimdi Amerika’dayım ve aynı şeyle karşılaştım.”

FBI’ın Los Angeles bölge sözcüsü Laura Bosley ise, FBI ziyaretlerini iki gerekçeyle açıklıyor: “Tarih göstermiştir ki halk bizim en iyi bilgi kaynağımızdır. Ayrıca, düşmanca duygularla maruz kalabilecekleri hukuk dışı eylemlere karşı onlara haklarını hatırlatıyoruz.”

Bakalım FBI, Amerikanın Ortadoğu’da bozulan imajını düzeltmede işe yarayacak etkili PR fikirlerini bulup çıkarabilecek mi!?

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.