Fatih Projesi ile hologram deneyimi eğitim sisteminde

Hologram teknolojosi ile eğitim alanında görsel öğrenme imkanı hedefleniyor.

13.08.2014 - 10:31 | MediaCat

Londra, Sydney, Los Angeles ve Hong Kong ardından Türkiye’de de faaliyetlere başlayan Musion, üç boyutlu gerçekleştirilebilen hologram görüntü uygulamasıyla  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bilgi toplumu yaratmak ve eğitimde teknolojiyi yararlı kılmak amacıyla uygulamaya konulan Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Projesi’nde (Fatih) yerini alıyor.

Geliştirilen proje hakkında bilgi veren Musion yatırımcısı ve Musion Türkiye Kurucu Ortağı Murat Günenç, Türkiye’de yeni farkındalık oluşturan üç boyutlu görüntü uygulaması konusunda, ihtiyaca uygun olan her alanda hizmet üretme gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

Hologram teknolojisinin günlük hayatta daha fazla kullanılması için özel ürünler de geliştirdiklerini aktaran Günenç: “Amacımız genç nüfusa sahip Türkiye’de hologram teknolojisinin de desteği ile eğitim alanında bir adım daha yukarı çıkmak. Burada sadece ticari değil sosyal sorumluluk çerçevesinde de hareket ediyoruz. Hologram teknolojisi eğitim alanında kullanıldığında görsel öğrenme imkânı sağlayacak. Bu sayede deneyler 3 boyutlu olarak yapılabilirken, örneğin tıp öğrencileri için beyin yapısı; hologram ile sinir hücrelerine kadar öğrenilebilecek. Bu teknoloji Anadolu’nun en uzak köyüne kadar çok rahat bir şekilde ulaştırılabilecek. Böylece eğitim imkânlarından ülkemizin her köşesi eşit bir şekilde yararlanabilecek. Fatih Projesi’ne de destek olacak bu çalışma eğitimde gelişmişliğimizi daha da arttıracak” dedi.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.