Fatih Altaylı: Haziran’ın sonunda işimizin başında olacağız inşallah

MediaCat, Mehmet Barlas, Murat Bardakçı ve Erdal Şafak’ın peş peşe Sabah’tan ayrılmasının ardından

04.05.2007 - 17:20 | MediaCat

MediaCat, Mehmet Barlas, Murat Bardakçı ve Erdal Şafak’ın peş peşe Sabah’tan ayrılmasının ardından yayılan, Ciner grubunun yeni bir gazete çıkarmaya hazırlandığı yönündeki söylentiler hakkında görüşlerini almak için Fatih Altaylı’ya ulaştı.

Sabah’ın genel yayın yönetmenliğinden ayrılmadan önce Altaylı’yla son söyleşiyi MediaCat yapmış ve Altaylı ‘Bir B planınız var mı?’ sorumuza, “Hayatımın hiçbir döneminde B planları yapmadım. Ben gazeteciyim. İyi bir gazeteci olduğumu düşünüyorum. Benim dükkanım kafamın içinde. Bu dükkanla yoluma devam ederim. (…) Turgay Bey yarın öbür gün bir medya grubu kurmaya karar verir de bana gel derse –ben dostluğa, gönül borcuna inanırım- giderim. Çünkü hiçbir kötülük görmedim ondan. Ben daha önce çalıştığım gruptan ayrılma sürecinde ve sonrasında çok kötülük gördüm ama Turgay Bey’den hiç kötülük görmedim” şeklinde yanıt vermişti.

Telefon’la ulaştığımız Altaylı, Bodrum’da olduğunu, dostlarıyla vakit geçirdiğini ifade ettikten sonra Ciner grubunun yeni bir gazete çıkardığı yolundaki iddiaların ‘tamamen palavra’ olduğunu söyledi.

Sabah gazetesindeki hukuki sürecin devam ettiğini hatırlatan Altaylı, bu sürecin tamamlanmasını, ‘bir hortumcunun iddialarıyla başlayan’ bu sorunun ortadan kalkmasını beklediklerini söyledikten sonra sözlerini şöyle tamamladı: “En geç Haziran ayı sonunda işimizin başında olacağız inşallah.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.